Nálada je špatná, přiznává slovácký brankář Heča po černé sérii

Brankář Slovácka Martin Heča právě inkasoval gól z penalty. Trefil se Martin Fillo. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

1 2015
Na podzim je nejlépe hodnoceným hráčem Slovácka. Ze všech ligových brankářů čelil největšímu počtu střel a v úspěšnosti zákroků je na šesté příčce. I vinou opakujících se velkých chyb obrany ale gólman fotbalového Slovácka Milan Heča za celý půlrok udržel jen jedno čisté konto a inkasoval už 28 branek.

„Nálada je špatná,“ nezastírá čtyřiadvacetiletý Heča, jehož tým v tabulce po sérii nevydařených zápasů klesl už na 12. příčku a nebezpečně se přiblížil sestupovým místům.

Při poslední prohře 0:2 v Olomouci dostal oba góly od útočníka Tomáše Malce - první už ve 4. minutě mezi nohy, další pak v závěru z penalty.

„Rychlý gól zápas hodně ovlivnil. Sigma potom hrála to, co chtěla, vedla. My jsme nějaké šance taky měli, bohužel je neproměníme. Celý zápas pak jen dobýváme branku,“ povzdechl si Heča.

K ohrožení branky se navíc slováčtí hráči ve druhé půli prakticky ani nedostali. „Už to byl takový zmar, nedokázali jsme se tam dostat, každý balon Sigma odvrátila. Hrála na brejky a to jí vyhovovalo, stačilo jí to,“ přiznal slovácký brankář.

Na hostujících týmu bylo patrné, jak mu poslední zbytky sebevědomí sebralo vynucené střídání zraněného útočníka Doška. Ten navíc Slovácku bude kvůli karetnímu trestu chybět i v pátek v posledním podzimním utkání proti Teplicím.

„Máme další útočníky, kteří to mohou zvládnout. Neprosadili jsme se s ním ani bez něho, takže asi jenom o něm to není,“ namítl Heča.