Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haškův výkonný výbor mění vedení STES, dosadil do něj i Poborského

29 2009
Nový výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu na svém prvním zasedání odvolal z představenstva marketingové společnosti STES Jaroslava Vacka, Jana Kindu a Marcela Petráska.

Důvodem je fakt, že STES pro prvoligové a druholigové kluby produkuje méně finančních prostředků, než kolik by jim přinášet měl.

V představenstvu zůstal pouze nový člen výkonného výboru Dušan Svoboda ze Sparty, k němu byli jmenováni další nováčci ve svazové exekutivě Petr Doležal ze Slavie a českobudějovický klubový šéf Karel Poborský.

Dozorčí rada STES byla zúžena z dosavadních devíti členů na tři, jimiž jsou nový svazový místopředseda za ligu Miroslav Kříž, který už v dozorčí radě seděl, dále Pavel Marek z Liberce a Jaromír Gajda z Olomouce.

"Teď je zapotřebí zjistit, kde všude měl STES rezervy, a využít je," uvedl svazový Kříž.

Podle Kříže by nové svazové vedení chtělo roční sumu od STES během čtyřletého funkčního období zdvojnásobit.

Nyní STES prvoligovým klubům přispívá částkou čtyři až pět milionů korun a druhé lize přibližně milionem.

Hašek chtěl Jarolíma k reprezentaci na plný úvazek, Slavia byla proti

Na pondělní tiskové konferenci promluvil také nový svazový předseda Ivan Hašek, samozřejmě na téma reprezentační kouč.

"Chtěl jsem se při jednání se slávistickým vedením dohodnout na tom, aby trenéra Jarolíma uvolnilo k národnímu mužstvu na plný úvazek. Ale nepochodil jsem," uvedl Hašek.

Vedení Slavie ale Haškovi oznámilo, že je ochotno uvolnit Jarolíma pouze na částečný úvazek do konce kvalifikace pro mistrovství světa 2010. Ta končí v polovině října, eventuální baráž se hraje v listopadu.

"Od Slavie to však byl základní vstřícný krok ke Karlovu angažmá u českého národního týmu. Přesnou podobu angažmá určí na můj návrh svazový výkonný výbor," dodal Hašek.

Podle Haška bude kompletní realizační tým národního mužstva znám do 7. července, kdy je další jednání výkonného výboru.

"Budu mluvit také s dosavadním reprezentačním koučem Strakou, jemuž zítra vyprší smlouva," uvedl Hašek a naznačil, že Straka by u národního mužstva případně mohl být asistentem.

Hašek má v úmyslu ustavit expertní skupinu, která by reprezentačnímu kouči měla být jakýmsi poradním orgánem po stránce fotbalové strategie a taktiky.

Mezi těmito experty si Hašek dokáže představit například trenéra Karla Brücknera.

Hašek nevyloučil ani variantu, že by národní mužstvo v podzimním závěru kvalifikace mistrovství světa vedl on sám.

"Nikdy jsem se ničeho nebál, ale tohle téma je dnes opravdu jen spekulace," poznamenal Hašek.

Fotbalový svaz zeštíhlí

Všichni zaměstnanci fotbalového svazu dostanou ke 30. červnu výpověď. Nové svazové vedení tak plní slib, že svazový sekretariát zeštíhlí.

"Šetřit se musí všude," poznamenal Jindřich Rajchl, nový člen výkonného výboru, který má svazovou reorganizaci na starosti. "To znamená, že lidé na svazu budou mít v budoucnu mnohem víc
práce."

V červenci bude nové svazové vedení se všemi dosavadními zaměstnanci jednat. "Po těchto pohovorech se rozhodneme, kdo bude na svazu pracovat dál," uvedl dále Rajchl s dodatkem, že někteří lidé se budou muset připravit i na horší finanční ohodnocení.

Všech třináct členů výkoného výboru v rámci úsporných opatření oznámili, že svou práci budou vykonávat bez nároku na finanční odměnu.

"Naše funkce jsou dobrovolné," zdůraznil Hašek.

Na postu generálního sekretáře svazu prozatím zůstává Rudolf Řepka. Podle zákulisních informací se má do této funkce vrátit mezinárodně ostřílený Petr Fousek, jehož předchozí svazové vedení z tohoto postu vyhodilo.

"Zatím se nic nemění, uvidíme po nějaké době," řekl Rajchl.

Řepka má právě s Fouskem a čestným sekretářem svazu Rudolfem Baťou připravovat říjnové zasedání výkonného výboru UEFA v Praze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze