Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek představil své vize, na post místopředsedy svazu chce Poborského

24 2009
"Miluju fotbal, který mi toho v životě moc dal. Chci mu pomoci na všech úrovních," řekl na úvod středeční tiskové konference Ivan Hašek.

Na tomto setkání s novináři vyjevil Hašek své představy, jak by vedl český fotbal, kdyby byl v sobotu zvolen svazovým předsedou.

Tiskovka proběhla v Praze na Spartě a kandidát na předsedu Hašek na ní rovněž informoval, s kým by v případě svého zvolení rád spolupracoval.

"Tohle místo je pro mě signálem, že vedle Slavie mě podporuje i Sparta. V neděli jsem byl na Dukle a dobré vztahy mám i s Bohemkou," řekl Hašek, jenž 5. června svou kandidaturu oficiálně oznámil ve slávistických prostorách v Edenu.

Ivan Hašek ve čtvrtek odpoví on-line

Ptejte se kandidáta na předsedu ČMFS v on-line rozhovoru

Pokud Hašek prvním mužem českého fotbalu zvolen, okamžitě se chce zaměřit na reprezentační mužstvo.

"Národní tým, to je prvořadý úkol nového fotbalového vedení. Co nejdřív se musí vytvořit realizační tým, jmenovat trenér a udělat společnými silami všechno pro postup na mistrovství světa," řekl dále Hašek.

Karel JarolímNechtěl se bavit o jménech, ale připustil, že jeho favoritem na trenérský post je Karel Jarolím.

"Ale ještě neproběhla jednání se Slavií," zmínil. Přičemž Slavia má představy, že na podzim by Jarolím vedl jak Slavii, tak národní mužstvo.

Hašek také mluvil o zvýšené péči fanouškům, o vylepšení prostředí na stadionech.

"Byl bych rád, kdyby se návštěva ligového utkání v budoucnu stala důstojnou společenskou událostí, jako je tomu ve vyspělých fotbalových zemích."

Hašek chce dále fotbalu zajisti víc peněz od nejvyšších sfér do posledního klubu, samozřejmě nezapomene na mládež. "Nechci, aby fotbal někde musel živořit."

Zásadním způsobem chce Hašek změnit fungování svazového sekretariátu. "Ten se musí stát servisním místem pro všechny, kteří v našem fotbale pracují."

K tomu však Hašek potřebuje tým svých lidí. Proto také novináře seznámil s funkcionáři, s nimiž by si dokázal představit spolupráci.

"Nekandiduju kvůli sobě, ale kvůli českému fotbalu," zdůraznil. "Pokud za mnou delegáti valné hromady půjdou, musím je požádat, aby mi zvolili do svazového vedení lidi, s nimiž chci spolupracovat."

Jako místopředsedu za Moravu si kandidát Hašek jednoznačně přeje Dalibora Kučeru, za Čechy do stejné funkce preferuje Jindřicha Rajchla.

Se značnou rezervovaností Hašek zmínil i Kubíčka, jehož sice považuje za jednoho z nejpracovitějších a nejzkušenějších činovníků, ale zároveň ho označil "nejkontroverznější osobou v současném svazovém vedení."

Místopředsedou za ligu by Hašek rád viděl Karla Poborského.

Dále si ve svém týmu Hašek rád přivítal kohokoli z následujících kandidátů:

Lubomíra Sedláčka a Roberta Henna, Pavla Nezvala, Dušana Svobodu, Petra Doležala, Luboše Kubíka, Petra Voženílka, Ladislava Čičmance, Lubomíra Vlka, Zdeňka Dembinného, Pavla Marka, Josefa Dufka, Pavla Blahu, Vlastimíra Hrubčíka a Vladimíra Trundu.  

kandidáti na svazové funkce - ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze