Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek po setkání se šéfem UEFA: Platini nám otevírá dveře

Ivan Hašek | foto: Michal Šula, MF DNES

27 2009
Šéf Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek se může pochlubit dvěma příznivými novinkami. V Nyonu se v pondělí na pracovním obědě sešel s nejvyšším mužem evropského fotbalu Michelem Platinim.

Navíc tato schůzka dopadla pro český fotbal podle všeho příznivě.

"Vycítil jsem, že máme dveře v UEFA otevřené," pochvaloval si včera večer Hašek, jehož Platini přijal spolu se svazovým generálním sekretářem Rudolfem Řepkou.

Co konkrétně se české delegaci podařilo vyjednat?

"Získali jsme čtvrté místo v komisi UEFA, tentokráte v jedné z nejprestižnějších, v komisi soutěží národních mužstev," přiblížil Hašek.

Kromě Platiniho se Hašek s Řepkou potkali s dalšími význačnými funkcionáři UEFA, setkání s Platinim však bylo jasným vrcholem dne. Bývalá světová hvězda navíc po obědě pozvala Haška k neformálnímu rozhovoru.

"S Michelem Platinim jsme mluvili asi půl hodiny. Například o aktuálních fotbalových problémech či o pozici českého fotbalu v Evropě a v UEFA," dodal.

Tím však cesta nového šéfa českého fotbalu nekončí. Už v úterý se spolu s Řepkou přesune do Curychu, kde na ně čeká schůzka s prezidentem FIFA Seppem Blatterem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze