Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek kandiduje na šéfa českého fotbalu. Minulost mě nezajímá, říká

Ivan Hašek | foto: ČTK

5 2009
Pětačtyřicetiletý fotbalový internacionál a trenér Ivan Hašek se ve čtvrtek večer rozhodl kandidovat na funkci předsedy Českomoravského fotbalového svazu.

Stalo se tak na Haškově schůzce s předními fotbalovými funkcionáři z Čech a Moravy.

Těch se za Haškem sjelo do Prahy kolem sto dvaceti, aby mu v kandidatuře vyjádřili podporu.

"Něco mi říkalo: jsi trenér, dělej si svou práci. Ale protože mám fotbal rád, záleží mi na něm a mám mu co dát, tak tu dnes sedím," řekl Hašek pro Radiožurnál po jednání v prostorách pražského slávistického stadionu v Edenu, kde se zmíněné setkání uskutečnilo.

"Jedním z důvodu, proč se hodlám ucházet o funkci předsedy, je, že dost lidí se bude ohlížet do minulosti a vytahovat věci, které se staly na předchozích valných hromadách. Mě to ale vůbec nezajímá," dodal.

"Je tu spousta lidí, kteří volili tak, jak volili a měli k tomu své důvody. Vím, že situace je teď jiná a chci za tím vším udělat tlustou čáru. V minulosti se patlat nebudu."

Hašek svou kandidaturu oficiálně oznámí na páteční tiskové konferenci.

Na čtvrtečním jednání se dolaďovaly důležité diplomatické tahy, probíraly se kandidatury jak na posty svazových místopředsedů, tak na šéfy řídících komisí v Čechách a na Moravě, kteří se automaticky stanou členy svazového výkonného výboru. Zároveň se upřesňovalo, kdo bude kandidovat do nového výkonného výboru za ligu.

Jednotlivec může tři týdny před volební valnou hromadou, která proběhne v sobotu 27. června, ohlásit kandidaturu na více funkcí, ale během dalšího vyjednávání musí zvážit, které kandidatury se vzdá.

Na valné hromadě pak může funkcionář kandidovat pouze na jeden post.

V předvečer uzávěrky na přední svazové funkce vyprofilovali následující kandidáti:

Kdo se uchází i funkci?

Předseda svazu: Ivan Hašek, Luděk Vinš (šéf Viktorie Žižkov)

Kandidáti na místopředsedu za Čechy: Jindřich Rajchl (šéf pražské Dukly - z Haškova týmu), Petr Doležal (šéf Slavie - z Haškova týmu), Václav Chvála (předseda Pražského fotbalového svazu, člen současného výkonného výboru - nezařazený)

Kandidáti na místopředsedu za Moravu: Jiří Kubíček (šéf Olomouce - z Haškova týmu), Tomáš Trucha (šéf Ostravy - nezařazený)

Kandidáti na místopředsedu za ligu: Miroslav Kříž (šéf Plzně - z Haškova týmu), Jaroslav Vacek (současný místopředseda za ligu - nezařazený)

Kandidáti na předsedu řídící komise v Čechách: Lubomír Sedláček (Hradec Králové - z Haškova týmu), Josef Hadraba (Příbram - nezařazený), pravděpodobně také Rostislav Votík (člen současného výkonného výboru - nezařazený)

Kandidáti na předsedu řídící komise na Moravě: Dalibor Kučera (člen současného výkonného výboru - z Haškova týmu), Zdeněk Zlámal (Kroměříž - nezařazený), Vladimír Dostál (HFK Olomouc - nezařazený - inklinuje k Vinšovu týmu)

Kandidáti na členy výkonného výboru za ligu (tři křesla): Petr Doležal, Karel Poborský (šéf Č. Budějovic - z Haškova týmu), Pavel Marek (Liberec - z Haškova týmu), František Hrdlička (Teplice, člen současného výkonného výboru - nezařazený), Radek Bělák (člen současného výkonného výboru - nezařazený), Jaroslav Starka (člen současného výkonného výboru - nezařazený), Dušan Svoboda (Sparta - z Haškova týmu).

Do třináctičlenného výkonného výboru se volí ještě další čtyři členové z okresů a krajů. Protože předseda fotbalového svazu bude každopádně z Čech, bude se v tomto případě volit po dvou zástupcích z Čech a Moravy.

Uzávěrka kandidatur je v pátek 5. června o půlnoci.Grafton Recruitment Praha
KONSTRUKTÉR/ka | NYMBURSKO

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze