Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek, Bílek, Brückner? Experti to vidí jako vhodné krizové řešení

Dubnový domácí zápas se Slovenskem čeští fotbalisté prohráli, v září je čeká s tímto soupeřem kvalifikační odveta | foto: Reuters

8 2009
"Nejeví se mi to ideální, ale zároveň ani netvrdím, že to je krok zpátky." - Tak reaguje fotbalový internacionál Václav Daněk na dvojroli svazového předsedy Ivana Haška, který minimálně do konce kvalifikace povede jako hlavní trenér české národní mužstvo.

Slávistický trenér Karel Jarolím, který Haškovu nabídku stát se koučem reprezentace minulý týden odmítl, Haškovo usednutí na další důležitou židli glosuje:

"Dobrá volba, nedobrá volba? Bylo zapotřebí jednat rychle a z toho Ivan vycházel. Bere to jako dočasné krizové řešení. V současné situaci mu nejvíce záleží na tom, aby kvalifikace dopadla dobře. Jistě spoléhá na to, že ostatní, stejně jako on, pro zdar udělají maximum."

Návrat Brücknera do realizačního týmu vidí Jarolím jako dobrou volbu. "S těmi zkušenostmi, které má, Haškovi jistě pomůže. Věci s ním bude určitě konzultovat a to může být jen ku prospěchu."

Bývalý reprezentant Daněk ještě dodává: "Ivan je určitě schopný kouč. Jde o to, že skloubit obě funkce najednou je hrozně těžké. Reprezentační trenér by se tomu podle mého názoru měl věnovat na plný úvazek. Nevím, jestli to je úplně nejvhodnější kombinace. Ivan Hašek bude sedět na dvou židlích a sám jsem zvědav, jak to bude fungovat."

Trenéři

národního týmu

Ivan Hašek (hlavní)

Michal Bílek (asistent)

Luděk Klusáček (asistent)

Michel Dufour (kondiční)

Jan Stejskal (brankáři)

Karel Brückner (poradce)

Více čtěte ZDE

Miroslav Kadlec, bývalý reprezentant a kapitán stříbrného týmu z mistrovství Evropy 1996 v Anglii si myslí, že mnoho lepších trenérů a kombinací, než ta současná, neexistuje.

"Ovšem Ivan Hašek si musí sám odpovědět na to, zda takto náročnou práci zvládne. Já osobně v kumulování dvou funkcí problém nevidím. Záleží jen, jak se dají všichni dohromady a rozdělí si kompetence," řekl Kadlec.

"Bude záležet na tom, aby Hašek dokázal přesvědčit hráče a během tří dnů je naladil na důležitý zápas na Slovensku a určil taktiku. Myslím si, že je to v silách celého trenérského týmu, neboť nejen Hašek, ale i Bílek a Brückner jsou nesmírně zkušení," dodal Kadlec.

Současný reprezentant David Jarolím považuje Haškovo řešení za dobou volbu.

"Variant moc nebylo. Do konce kvalifikace přicházejí k týmu zkušení trenéři. Je to výjimečná situace. O panu Brücknerovi se mluvilo. Má plno zkušeností s tímto týmem, všechny hráče zná, já jeho návrat rozhodně vítám," řekl David Jarolím.

Obránce Leverkusenu Michala Kadlece dočasné jmenování Haška na trenérský post příliš nepřekvapilo.

"Před tím se sice počítalo, že přijde Jarolím, ale když to nevyšlo, tak tohle považuju za optimální řešení," řekl Kadlec. "Hašek určitě velmi dobře ví, co dělá, navíc se obklopil silným realizačním týmem, který mu také hodně pomůže. Jsem rád, že se vrací také pan Brückner, jemuž by role poradce mohla být střižená na míru," uvedl Kadlec.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze