Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Groteska na Strahově, píše britský tisk

Slavia po prohraném utkání - Slávisté po prohraném utkání s anglickým Tottenhamem v prvním kole Poháru UEFA v čele s kapitánem Lukášem Jarolímem. | foto: Michal ŠulaMF DNES

15 2006
Praha - Fotbalisté Tottenhamu i Marseille sice úvodní zápasy prvního kola Poháru UEFA proti českým týmům vyhráli, ovšem za výkon si chválu rozhodně nevysloužili. Naopak. Britští novináři píší o zápase proti Slavii jako o velmi nudném, francouzští zase označili vítězství nad Mladou Boleslaví za odvedení pouze nezbytného minima.

Vedoucí tým francouzské ligy porazil Mladou Boleslav, přestože trenér Albert Emon nechal několik hráčů základní sestavy odpočívat a populárního útočníka Francka Ribéryho poslal na hřiště jen na závěrečnou čtvrthodinku.

"Vzhledem k těsnému marseilleskému náskoku před odvetou se lze oprávněně ptát, zda to nebylo málo," napsal L´Équipe.

Deník uvedl, že Olympique Marseille se v druhé půli o vyšší vítězství ani příliš nesnažil, i když by bylo rozhodně v jeho silách. "Verdiktu se dočkáme za dva týdny v Mladé Boleslavi, na malém stadionu s nehostinným trávníkem, což je příhodný rámec pro velké zklamání," dodal autor.

Vítězství 1:0 podle něj nedává před odvetou pocit bezpečí. I další listy soudí, že Marseille odvedla jen to nejnutnější. Podle Le Parisien si však počínala "jako pán domu", postupně prosadila svůj rytmus a zachovává si slibné šance na postup.

Vorla zasáhla nuda

Největším zážitkem pro britské novináře bylo, že střelec jediného gólu zápasu Jermaine Jenas dal první branku londýnského klubu v evropské soutěži po 15 letech a navázal tak na Gordona Durieho, který skóroval proti Stockerau v srpnu 1991.

The Daily Mirror souhlasí s kapitánem hostů, že Tottenham by měl mít na to, aby působil v evropských soutěžích, a tým jako Slavia by mu v tom neměl bránit.

"Tottenham Hotspur skončili svůj sedmiletý exil z Evropy, který na sebe uvalili sami kvůli své vlastní průměrnosti," napsaly dnes The Times. Slavia i Angličané se podle tisku podíleli na podřadném fotbalu první půle.

Podle Times se hra dostala až na úroveň grotesky, když český brankář Michal Vorel padl na zem se zraněním za situace, kdy kolem něj nebyl žádný hráč, a musel být vystřídán. "Patrně ho zasáhla nuda," dodal deník.

Podle Guardianu trvalo hodinu, než se Slavia dostala ze své topornosti. Tottenham do té doby zápas kontroloval, ale nedokázal z toho nic vytěžit, až na gól vlastně z první slibné akce. Daily Mirror pak píše, že v Tottenhamu letos skutečně věří, že by mohli zopakovat svá slavná vítězství v evropských pohárech z let 1972 a 1984.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze