Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólman Čech: Nesmíme se nechat strhnout tím, že se někde stane zázrak

Petr Čech | foto: Michal ŠulaMF DNES

13 2009
Fotbalový gólman Petr Čech se během závěrečného kvalifikačního utkání proti Severnímu Irsku nebude starat o zápas, který rozhodne o osudu české reprezentace.

"Nesmíme se nechat strhnout tím, jestli se v San Marinu stane zázrak. To by byla velká chyba," prohlásil kapitán národního mužstva fotbalistů.

"Nejdřív musíme zvládnout náš zápas, vyhrát. V tom nám nikdo nepomůže. A pak můžeme čekat a ptát se, jak to dopadlo jinde."

Aby Česko postoupilo do baráže o mistrovství světa, potřebuje porazit Severní Iry a San Marino musí sebrat body Slovinsku. Druhá podmínka se jeví jako utopie.

Nemůže se téměř neřešitelná situace v boji o postup na mužstvu negativně podepsat?
Chceme vyhrát pro fanoušky, chceme být spokojeni sami se sebou. To myslím není málo.

Ale účast v baráži to nejspíš nepřinese.
My prostě musíme vyhrát, pro nás se vůbec nic nemění. Potřebujeme získat tři body a pak můžeme čekat.

Dokážete nemyslet na to, co se děje v San Marinu?
Proč by to nešlo. Bylo to stejné jako v sobotu s Polskem. Třiadevadesát minut jsme se soustředili na náš zápas, vyhráli jsme ho a pak jsme čekali na zprávu z Bratislavy. Já osobně po tom, jak se hraje v San Marinu, pátrat nebudu.

Výsledky

rovnou na mobil

Jak dopadnou rozhodující zápasy kvalifikace MS, se dozvíte hned po jejich skončení. Objednejte si SMS servis iDNES.cz.

Záložník Marek Jankulovski dopředu oznámil, že duel se Severním Irskem bude jeho posledním vystoupením v reprezentaci. Máte zprávy, že by končil ještě někdo další?
Ne, nikdo nic nehlásil. Každopádně věřím, že s Markem se fanoušci důstojně rozloučí. Je to jeden z nejlepších hráčů národního mužstva za několik posledních let, dostal se do jednoho z nejlepších klubů světa. Chceme, aby jeho loučení bylo vítězné.

Severoirské reprezentanty potkáváte v Premier league. Znáte se s někým z nich osobně?
Naposled jsem se potkal s Aaronem Hughesem, který hraje za sousední Fulham. Po ligovém utkání jsme se sešli na dopingové kontrole, tak jsme tam probrali i ten náš zápas v Praze.

S Chelsea jste na Fulhamu vyhráli 2:0. Neslíbil vám odvetu?
To ne, viděli jsme se někdy v srpnu a v té době jsme my i oni měli reálnou šanci na postup. Situace byla zamotaná, postoupit vlastně mohli ještě všichni.

Hughes je záložník, ale vy si nejvíc musíte dát pozor na útočníka Healyho, který se třinácti góly byl nejlepším střelcem minulé kvalifikace.
V Sunderlandu sice moc nenastupoval, ale jeho přínos v klubu a v reprezentaci se srovnávat nedá. V národním mužstvu je to stěžejní postava. Hrají na něj a spoléhají se na to, že jim výhry vystřílí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze