Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólman Čech má konečně maturitu

24 2006
Plzeň - Byl viditelně unavený, ale šťastný, když opouštěl Sportovní gymnázium v Plzni. Fotbalový brankář Petr Čech po letech odkládání držel v ruce maturitní vysvědčení. A dokonce s vyznamenáním. Český jazyk, anglický jazyk a základy společenských věd zvládl na jedničku. Z němčiny dostal dvojku.

Je to skvělý pocit. Na tuhle chvíli jsem čekal dlouho. Několikrát jsem se na maturitu i připravil, ale vždycky do toho něco přišlo,“ řekl 24letý gólman reprezentace a Chelsea.

Úleva byla vidět i na jeho manželce Martině. Chodili spolu do jedné třídy, Martina však maturovala očtyři roky dřív. „Věřila jsem, že to zvládne. Když měl volno, tak se vždycky učil, třeba i na dovolené.“

Přestože je Petr Čech v brance klidný, před maturitou měl obrovskou trému. „Přece jen je to důležitý krok,“ připomněl. Poslední otázky z angličtiny si procházel ještě v noci po příjezdu z rakouského Seefeldu, kde byl s reprezentací na soustředění před mistrovstvím světa.

„Byl skvěle připravený. Navíc je stále skromný a příjemný, jako když k nám do školy přišel,“ chválila ho třídní učitelka Petra Prunerová.

Po maturitě Čech odjel hned zpátky do Rakouska. „Na oslavu bude čas po šampionátu,“ řekl.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze