Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gluščevičův gól? Velikost zkušeného hráče

14 2003
Skopje - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Dva muži, kteří se narodili v bývalé Jugoslávii, ovlivnili výrazně vývoj prvního utkání 3. předkola Ligy mistrů se svými dnes už bývalými krajany z Makedonie. Útočník Igor Gluščevič dal vychytrale gól, jaký se nevidí. A po vyloučení levého obránce Mirka Poledici málem Sparta ztratila ve Skopji jasný zápas.

"Byl to okamžitý nápad. Vzal jsem míč, zeď ještě nestála, tak jsem to zkusil. Po rozhodčím jsem se neohlížel," popisoval zlomový moment sám kanonýr.

Co se píše v pravidlech:

Jestliže míč leží v klidu a na správném místě, smí družstvo z taktických důvodů provést volný kop, i když hráči soupeřova družstva nedodrželi předepsanou vzdálenost od míče.

Je-li volný kop takto proveden a míče se bezprostředně po rozehrání zmocní hráč soupeřova družstva, který nedodržel předepsanou vzdálenost, nechá rozhodčí pokračovat ve hře.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Velikost zkušeného hráče," říkal uznale trenér Jiří Kotrba.

Černohorec Gluščevič tak možná zachránil svého kamaráda, Srba Poledicu. Ten začal výborně, ale ve druhé půli mu hbití Brazilci v dresu soupeře hodně zamotávali hlavu.

Co řekli další hráči?

Libor Sionko k nepřátelskému prostředí: "To jsem viděl jen jednou s jedenadvacítkou na Krétě. Tam taky létalo všechno, co fanoušci našli na zemi a po kapsách. Dnes mi kolem hlavy proletěl i pořádný šutr."

Karel Poborský k vítěznému gólu: "Viděl jsem nerozhodného gólmana, a tak jsem počkal a on mi skutečně naivně odkryl kus branky. Hlavně jsem musel mířit, abych to trefil."

Brankář Jaromír Blažek: "Po přestávce to bylo hustý, to jsem si fakt zachytal." 
                                                       (čtk)

"Chyboval a než jsme ho stačili vystřídat, dostal červenou kartu," posteskl si Kotrba.

Poledica se podepsal pod první gól, kdy školácky podskočil centr a za ním číhající brazilský útočník Rogerio skóroval. A po jeho zbytečném vyloučení stačili domácím tři minuty, aby vyrovnali.

Spartu táhli právě světem protřelí hráči - vedle Gluščeviče, který působil ve Španělsku a v Nizozemsku, ještě Poborský se zkušenostmi z Anglie, Portugalska a Itálie a Němec s léty odslouženými v Německu.

"Jsem rád, že je máme. Mužstvo na nich stojí,“ dodal Kotrba. Domácí Vardar takové hráče nemá, proto navzdory sympatickému výkonu neuspěl.

Anyanviu z Vardaru Skopje (vpravo) se snaží zastavit Patrika Ježkam ze Sparty v utkání třetího předkola Ligy mistrů.

Dragan Načevski z Vardaru Skopje (vlevo) bojuje s Radoslavem Kováčem ze Sparty v utkání třetího předkola Ligy mistrů

Sparťanský útočník Libor Sionko se probíjí přes Dejana Brankoviče z Vardaru Skopje v utkání třetího předkola Ligy mistrů

Sparťanský záložník Radoslav Kováč si chrání míč před jedním z hráčů Vardaru Skopje v utkání 3. předkola Ligy mistrů

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze