Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


GLOSA: Vrba má stejný názor, řekl Pelta. Po tiskovce to tak nevypadá

29 2015
Obvykle klidná nominační tisková konference trenéra fotbalové reprezentace Pavla Vrby se v úterý odpoledne změnila v přestřelku s novináři. „Pánové, ještě jedna otázka na Davida Limberského, a jdu pryč!“ hrozil kouč. Až to vypadá, že stejný názor na toto téma jako Miroslav Pelta nemá, ač to předseda fotbalové asociace avizoval.

„Já se budu bavit pouze o zápasech proti Turecku a Holandsku a nominovaných hráčích,“ zlobil se Vrba (více o tiskové konferenci).

Přitom...

...Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslav Pelta minulý týden slíbil, že se Vrba ke kauze „David Limberský a nehoda v opilosti“ vyjádří právě na nominační tiskovce.

„Nechci mluvit o nominaci, nic dopředu potvrzovat, to je v kompetenci trenéra. Příští týden na nominační tiskovce řekne názor, který mám i já. Všem bude jasné, jak jsme k tomu přistoupili,“ uvedl Pelta ve středu na pravidelném setkání s novináři.

...Otázky a odpovědi ohledně nominovaných i nenominovaných hráčů jsou na těchto tiskových konferencích běžné. A Vrbovi nikdy nedělaly problém.

„Rozhodoval jsem se mezi ním a Necidem,“ například vysvětloval trenér v květnu, když se do týmu nevešel útočník Milan Škoda. „Necid dostal přednost i proto, že už s námi byl. Ale Škoda určitě prostor dostane. Otázkou času je, kdy to bude.“

...David Limberský je stabilním členem reprezentace. Logicky proto následují dotazy, proč není v nominaci hráč základní sestavy.

Vrba na to odpověděl úsečně: „Prostě jsem se rozhodl, že ho nominovat nebudu.“

...Otázky na toto téma Vrba čekat musel. Český reprezentant řídil v opilosti, spáchal trestný čin, a následně nevhodně slavil gól. Novináře logicky zajímá, co na to říká trenér národního mužstva.

Mimochodem, Vrba otázky čekal. „Mám tady pár oblíbenců,“ zachytily ruchové mikrofony chvilku před začátkem tiskové konference, jak šeptal mluvčímu Ondřeji Lípovi (na oficiální YouTube účtu české reprezentace v čase 38:00).

Vrba pomlouval novináře, snímaly ho mikrofony:

A naznačil žertovný způsob, jak otázky na Davida Limberského odbude. Ten pak skutečně použil: „Po zápase s Lotyšskem napsal deník Sport patnáct jmen, která to už mají jisté. Já říkám, že to jisté nemá nikdo.“

Nakonec to celé vypadá, že Vrbův názor nebyl tak úplně stejný jako Peltův, jak předseda FAČR avizoval minulý týden v rozhovoru pro DVTV.cz: „Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva. Máme na to stejný názor.“

Zatím to nejvíc pocítili novináři a diváci přímých přenosů na iDNES.cz a oficiálním YouTube účtu reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze