Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


GLOSA: Novináři hledali, hledali... Až si Vrba klub skutečně našel

Miroslav Pelta (vpravo) dorazil na trénink fotbalové reprezentace. Vedle něj stojí trenér národního týmu Pavel Vrba. | foto:  Michal Šula, MAFRA

27 2016
Na nevinnou otázku, jaký má před startem mistrovství Evropy sen, trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba ironicky utrousil: „Abyste mi konečně našli klub, kam v létě půjdu.“ Pár týdnů nato se dočkal, má blízko k odchodu do ruského klubu Anži Machačkala.

Vrbův odchod od reprezentace, jakkoliv na něj má i kvůli výstupní klauzuli ve smlouvě právo, nabírá tragikomické obrysy.

Stačí vzpomenout na uštěpačné poznámky a podrážděné reakce, když se novináři v posledních týdnech na možný odchod ptali. A občas se ani nemuseli ptát...

Spekulace ohledně Machačkaly začaly už během Eura, ale šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta si z nich utahoval: „Kdyby mi někdo nabídl, že můžu jít do Machačkaly, tak by mě to tam moc netáhlo. Myslím, že podobný názor má i trenér.“

„Možná se - stejně jako během celého jara - dozvím, kam všude mám jít, ale já žádnou jinou smlouvu podepsanou nemám. Jen tu s reprezentací,“ odpálil Vrba po posledním duelu na Euru otázky ohledně své budoucnosti.

Tak dlouho dělal Vrba z novinářů hlupáky, až si klub skutečně našel. V aktuálním prohlášení přitom sám přiznává, že s některými kluby byl v kontaktu už dřív („Všechny zájemce jsem již před ME informoval, že dříve než po skončení šampionátu o odchodu od reprezentace jednat nebudu.“).

V nejbližších dnech ho čeká finální jednání s Machačkalou a sám požádal vedení fotbalové asociace o využití výstupní klauzule. Stačí podpis a česká reprezentace bude dva měsíce před startem kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018 bez trenéra.

Případný odchod do Ruska nelze Vrbovi zazlívat. Tím spíš, že si tuhle možnost vymínil přímo do smlouvy.

Vzhledem k předchozím podrážděným reakcím však nyní mohl veřejnosti alespoň vzkázat: „Omlouvám se, ale jinak jsem vzhledem k účasti národního týmu na Euru ohledně budoucnosti mluvit nemohl.“

Zklamal vás trenér Pavel Vrba tím, že uvažuje o odchodu z reprezentace?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 4. července 2016. Anketa je uzavřena.

Ano 3944
Ne 3843
Autor:


Témata: Pavel Vrba
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze