Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ghana možná vezme kemp v Rakousku

4 2006
Praha - Fotbalová reprezentace Ghany pro závěrečnou přípravu na mistrovství světa možná zvolí Rakousko, tedy přibližně stejný region, v němž se budou připravovat Češi. Brücknerův celek tou dobou bude pobývat v Seefeldu. "Je to pro nás nová informace a situaci samozřejmě zmapujeme," říká mluvčí národního mužstva Lukáš Tuček.

Česko se na mistrovství, které proběhne od 9. června do 9. července v Německu, střetne v základní skupině postupně s USA, Ghanou a Itálií. Už při losování skupin šampionátu loni 9. prosince si kouč Karel Brückner postěžoval, že z tří soupeřů známe jen Itálii.

"Od té doby jsme si ale informace o soupeřích sehnali. A nejen o USA a Ghaně, ale taky ty nejnovější o Itálii," pokračuje Tuček. "Máme spousty kazet jak se zápasy Ghany, tak i USA."

Brückner navíc využil příležitosti a byl se 22. března podívat v Dortmundu na přípravném utkání Německo - USA 4:1.

Kouč dnes už ví o americkém týmu mnohem víc než začátkem prosince v Lipsku, kdy po rozlosování skupin šampionátu mimo jiné poznamenal: "Je nepříjemné, když neznáme Američany a hrajeme s nimi hned první zápas. Bylo by lepší je nejdřív vidět v akci."

A Ghana? Ta v minulých dnech dostala nabídku právě z Rakouska, že pokud by zvolila pro závěrečnou přípravu na mistrovství světa některé z rakouských tréninkových center, náklady na takový pobyt by hradili hostitelé.

"Pokud je nám známo, tak Ghana se měla připravovat v Portugalsku. Ale jak říkám, na změnu situace rychle zareagujeme. I když zase tak úplně jednoduché to není, protože ghanský fotbal má poněkud nečitelné webové stránky," říká mluvčí Tuček.

Kdyby se nakonec Ghaňané rozhodli pro rakouské prostředí, jistě by v rámci takového soustředění sehráli i přípravné zápasy. V plánu mají na přelomu května a června utkání s Německem, Anglií a Skotskem. Pokud by některé z těchto střetnutí sehráli na rakouské půdě, byla by to pro české pozorovatele ideální příležitost.

"Na soustředění by to spíš byla příprava s nějakým místním soupeřem. Přičemž by šlo hlavně o to, jestli by byl takový zápas otevřený. Není totiž výjimkou, že podobné přípravy se hrají za zavřenými dveřmi," upozorňuje Tuček.

"Ale zase tak moc by se nestalo, protože Ghanu někdo z realizačního týmu určitě bude sledovat v některém z těch oficiálních mezistátních přípravných zápasů a hlavně přímo na šampionátu v Německu v jejím utkání s Itálií. Zatímco my tou dobou budeme hrát s USA."

Zápas Česko - USA se hraje v pondělí 12. června od 18.00 v Gelsenkirchenu, o tři hodiny později má v Hannoveru výkop zápas Itálie - Ghana.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze