Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gerets trne, zda nastoupí český hrot

16 2003
Teplice - Žádné harakiri od nás v úvodu zápasu nečekejte, vzkázal Erik Gerets, belgický trenér Kaiserslauternu, před dnešním bojem v Teplicích. Za případným postupem, k němuž jeho celek nutně potřebuje vstřelit dvě branky, nechce jít přes divoký start, ale trpělivou a ukázněnou hrou.

Šedivé vlasy, šedivé vousy, šedivá tepláková souprava. Tak Gerets, kdysi skvělý reprezentant Belgie, předstoupil ve středu před novináře. Šedivé myšlenky ale neměl, víru neztrácí, i když německý tisk nad postupovými šancemi Kaiserslauternu zlomil hůl.

"Musíme hrát mnohem disciplinovaněji než v prvním zápase a hlavně neopakovat chyby. O postup budeme bojovat," ohlásil devětačtyřicetiletý kouč.

Později než spoluhráči dorazil do Teplic turecký útočník Altintop, zdržela ho byrokracie při vyřizování víz. Přitom je předpoklad, že se stane důležitou postavou: když nenastoupí Lokvenc, česká útočná věž, nahradí ho.

Lokvenc sice včera vyběhl na Stínadla, ale s mužstvem se nepřipravoval, měl naordinovaný individuální trénink. Šetřil bolavou achillovku. "Poslední slovo bude mít lékař, ale věřím, že nastoupí. Jeho stav se mírně zlepšuje," pravil Gerets, kterému najisto scházejí zranění organizátor obrany Knavs a zkušený Freund.

"Teplice u nás hrály takticky, to od nich opět očekávám. Doma budou ještě silnější," tuší kouč.Najdete na iDNES.czmobilní verze