Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gedeon se manželce omluvil, je v národním týmu

18 2002
Praha - S končící nedělí už byl myšlenkami u rodiny, která v sobotu odjela domů do Chomutova. Slávistický fotbalový záložník Patrik Gedeon měl za svými nejbližšími odjet v pondělí ráno, protože trenér Miroslav Beránek dal mužstvu na první dva dny v tomto týdnu volno. "Jenže v neděli asi kolem půl jedenácté večer mi trenér volal, že mě pan Brückner donominoval ke středečnímu přáteláku národního mužstva se Švédskem, a že se mám v pondělí v deset dopoledne hlásit na srazu," říká fotbalista.

V sedmadvaceti přijede Gedeon na reprezentační sraz poprvé v životě. "Za národní mužstvo jsem ještě nikdy neseděl ani na tribuně," svěřuje se. "Takže když řeknu, že tahle nominace je pro mě velkou ctí, vůbec to neberte jako frázi. A kdybych se ve středu v Teplicích dostal na hřiště, to by už bylo opravdu něco výjimečného."

Hned v neděli večer tedy volal manželce, že do Chomutova přijede až ve čtvrtek. "To se ví, že mi nominaci přeje, moc mi fandí, takže takovouhle omluvenku samozřejmě brala. Tříměsíční Filípek z toho ještě nemá rozum a osmiletému Patrikovi nejspíš taky udělá dobře, že má tátu v reprezentaci."

Druhým dodatečně nominovaným fotbalistou je liberecký obránce Petr Johana, ve srovnání se stoprocentním nováčkem Gedeonem o poznání protřelejší internacionál. Na kontě má jedenáct reprezentačních startů a o nominaci na říjnové kvalifikační zápasy v Moldavsku a s Běloruskem přišel jen kvůli zranění.

"O nominaci jsem se dozvěděl v neděli večer od vedoucího národního mužstva pana Dudla. A protože jsem měl na pondělí domluvené vyřizování ztracených dokladů, dohodli jsme se, že se k mužstvu připojím až odpoledne v Teplicích," ohlásil vysoký zadák a znamenitý hlavičkář Johana. Ten za Česko naposled nastoupil v přátelském zářijovém duelu s Jugoslávií, které Brücknerův tým vyhrál 5:0.

Z původní osmnáctičlenné Brücknerovy nominace vypadl zraněný obránce Marek Jankulovki z italského Udine, do Teplic tedy z pražského srazu odcestuje devatenáct hráčů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze