Galatasaray překvapil Mallorku

16 2000
P r a h a - Ještě o branku více než Slavia v Leedsu dostali v prvním zápase čtvrtfinále Poháru UEFA fotbalisté Mallorky, kteří podlehli Galatasarayi Istanbul 1:4, navíc na vlastním hřišti. Turecký mistr tak dokázal, že se mu venku daří, v minulém kole znemožnil před jejím publikem Borussii Dortmund. Galatasaray je před domácí odvetou jednou nohou v semifinále poháru.

Roli favorita potvrdil londýnský Arsenal, který si doma poradil s bezzubými Brémami 2:0 a to ještě hosté mohou děkovat brankáři Rostovi, jenž zneškodnil další po gólu volající šance. Skóre otevřel po francouzské spolupráci Henry, který se vyhnul ofasjdové pasti a čtyřicetimetrový Vierův pas proměnil v gólovou střelu. Druhou trefu má na svědomí Švéd Ljungberg, jenž dorazil do branky Kanuovu vyraženou střelu. Arsenal si přesto v odvetě musí dávat pozor, aby v Brémách nepromrhal náskok tak snadno, jako to v minulém kole dokázala Parma.

Třetí zápas mezi Celtou Vigo a Racingem Lens skončil bez branek, což dává větší naději do odvety francouzskému celku. Největší šanci zápasu měl na kopačce domácí Gustavo López, ale jeho střela ve 24. minutě jen zatřásla s tyčí, stejně si vedl ve druhém poločase Jihoafričan McCarthy.

Čtvrtfinálové výsledky:

Arsenal Londýn - Werder Brémy 2:0 (1:0)
Branky: 21. Henry, 76. Ljungberg. Rozhodčí: Colombo (Fr.).
Diváci: 38.009.

Real Mallorca - Galatasaray Istanbul 1:4 (0:1)
Branky: 78. Lauren - 44. Arif, 48. Emre, 58. Hakan S., 65. Okan. Rozhodčí: Jol (Niz.). Diváci: 20.000.

Celta Vigo - RC Lens 0:0
Rozhodčí: Nilsson (Švéd.). Diváci: 27.000.

Fredrick Ljunberg z Arsenalu Londýn (vpředu) ve výskoku bojuje o míč s Christophem Dabowskim z Werderu Brémy.

Thierry Henry z Arsenalu Londýn (vlevo) bojuje o míč s Altonem Da Silvou z Werderu Brémy