Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Galatasaray je vyšší kategorie, říká Kulič

Mladá Boleslav: Kulič - Útočník Marek Kulič vstřelil druhý gól Mladé Boleslavi. Ten však akorát zmírnil debakl 5:2 na horké půdě Galatasaraye Istanbul. | foto: Fatih SaribasReuters

10 2006
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Kapitán mladoboleslavských fotbalistů Marek Kulič by se po porážce na stadionu Galatasaray Istanbul raděj neviděl. "To jsme tomu dali, co?" říkal rezignovaně, když vyšel už v tmavém obleku z kabin. "Tolik chyb v defenzivě jsme už dlouho neudělali," kroutil nevěřícně hlavou.

V úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů podlehla Mladá Boleslav na hřišti tureckého týmu Galatasaray Istanbul 2:5.

"Rozplynul se nám tajný sen zahrát si Ligu mistrů," povzdechl střelec mužstva.

Opravdu definitivně rozplynul?

"Co si budeme povídat, musím se na to dívat realisticky. Samozřejmě můžeme říkat, že naděje umírá poslední, ale v naší situaci by mi to připadalo opravdu jen jako fráze. I když, překvapení se vyloučit nedají nikdy," zapřemítal Kulič.

Proč se mužstvo tak sesypalo, hlavně v prvním poločase, to Kulič přičítá kvalitě soupeře.

"Samozřejmě jsme si říkali, co musíme hrát, byli jsme připraveni na bouřlivé prostředí, které nás pak nezaskočilo. Ale přece jen nás zaskočil soupeř. Galatasaray, to už je zkrátka o něčem jiném, to je vyšší kategorie. Nejspíš právě proto jsme byli tak nervózní a dělali chyby."

Kulič nemohl nezmínit dva momenty, které vyčítal rakouskému rozhodčímu Plautzovi.

"Tak za prvé, v té šesté minutě žádná penalta nebyla, Ilič to nahrál skokem plavmo, ani se tady nedá mluvit o střetu, protože s brankářem Kučerou na sebe v té situaci nenarazili," zlobil se Kulič. "A asi po půlhodině mi obránce tečoval střelu, ale místo našeho rohu kopali domácí od branky. To je možná drobnost, ale kdoví, jak by zrovna tenhle roh dopadl."

V té 33. minutě měl boleslavský kapitán opravdu slibnou šanci.

"Dostal jsem se s míčem do vápna, šel zleva proti Songovi a blesklo mi hlavou, že mu to zaseknu, abych měl míč na pravačku. Ale pak jsem vystřelil levou a on mi to tečnul na boční sít. Teď si říkám, že tu zasekávačku jsem udělat měl," líčí Kulič a připomíná další šance, které jeho tým měl.

"Třeba ta Rieglova hlavička za stavu tři nula, to jejich brankář ještě teď netuší, jak to vlastně vyrazil. A i já měl šance. Bohužel, proměňovali je hlavně domácí."

Devět minut před konce se gólově přece jen prosadil Brezinský a za chvíli po něm právě Kulič.

Co v té chvíli, když Kulič snížil na 4:2, blesklo kapitánovi hlavou?

"Že jsem - s prominutím - idiot. Protože předtím jsem si nechal dát úplně zbytečně žlutou kartu za gestikulaci na rozhodčího. A tím pádem jsem byl pro odvetu vykartovaný."

Nakonec ale fotbalisté Galatasaray upravili na konečných 5:2 a odvetu českému mužstvo podstatně ztížili.

"To bych se vzteknul. Takhle krásně vystoupáme z té bídy nahoru a vzápětí zase padneme na hubu. Ty chyby se nám opravdu zle vymstily," hodnotí Kulič.

Kapitán však zároveň ujišťuje, že nikdo nikomu nic nevyčítal.

"Tohle v našem mužstvu nevedeme. A kdyby to někdo přece jen zkusil, ostatní by ho rychle srovnali," říká Kulič. "Jistě, občas se pořádně pohádáme, to hlavy i náznak zhoršující se atmosféry pěkně pročistí. Ale aby někdo na někoho házel inkasované góly nebo dokonce porážku, to v žádném případě."

Nakonec se Kulič vrátil k onomu rozplynutému snu.

"Už jsem říkal, že se na odvetu dívám střízlivě. Ale za čtrnáct dní budu z tribuny klukům fandit jako blázen. A budu si strašně moc přát, aby ten zázrak přišel. Co když třeba půl hodiny před koncem povedeme dva nula a k postupu nám bude chybět jediný gól."Najdete na iDNES.czmobilní verze