Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Galásek si poranil koleno a odpočívá

Milan Baroš a Tomáš Rosický - Milan Baroš (vlevo) a Tomáš Rosický. | foto: Radek PetrášekČTK

24 2006
Fotbalovou reprezentaci na soustředění v Seefeldu postihl další problém. Kapitán Tomáš Galásek nedokončil dopolední trénink. Při jednom cvičení ho píchlo v koleně a natáhl si vnitřní postranní vazy. "Ale naštěstí to není nic vážného," poznamenal lékař Jiří Fousek, který se o reprezentanty stará.

Je to už druhý záložník, který má zdravotní problémy. Vladimír Šmicer s nimi do Rakouska už přicestoval, šlachu pod kolenem léčí už od února.

V úterý na tréninku však došlo ke komplikaci a musel na vyšetření do nemocnice. "Ale teď už bolesti necítil, ve čtvrtek znovu začneme se speciálním cvičením," uvedl lékař.

Galáska píchlo v pravém kolenním kloubu. "Není to nic vážného, ale v nejbližších zápasech by ho to limitovalo. Proto v nich nebude hrát, místo toho teď bude důkladně regenerovat, lehce trénovat a vyklusávat," uvedl Fousek.

Reprezentanty přepadl citelný chlad a okolní alpské vrcholky dokonce zasypal čerstvý
sníh. Kvůli rannímu dešti vedení týmu zrušilo na středu plánované oficiální fotografování.

S týmem už trénoval brankář Petr Čech, který se vrátil z úspěšné "maturitní výpravy" do Plzně, v hotelu vedle Šmicra zůstal také Jiří Štajner, který je nachlazen, ale do čtvrtečního přípravného duelu s výběrem Tyrolska by měl být připraven.

"Více než chlad nás trápí všudypřítomný pyl, některým hráčům se hůře dýchá," uvedl trenér Karel Brückner.

Česko - Tyrolsko budeme sledovat
v on-line reportáži

Trénink se odehrál výhradně s míčem. Na programu byly hra na dvě branky, nácvik střelby a zahrávání přímých kopů přes umělou zeď. Toho se zúčastnili Heinz, Jarolím, Jankulovski a Polák. Nejlépe se vedlo Jankulovskému, který několikrát trefil horní růžek Blažkovy branky.

Ve čtvrtek dopoledne tým na hřiště vyrazí znovu, ale příprava už bude
poněkud odlišná.

Část týmu se bude připravovat na odpolední duel s výběrem Tyrolska, do něhož by měli zasáhnout všichni zdraví hráči včetně Libora Sionka, který se k týmu připojí ve středu večer.

V hledišti zůstane brankář Petr Čech, který odchytá až celý páteční duel se Saúdskou Arábií.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze