Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Galásek s mužstvem zatím netrénuje

Důsledný Galásek - Defenzivní štít Tomáš Galásek se nenechává setřást Rafaelem van der Vaartem. | foto: Reuters

7 2003
Praha - Klíčovou otázkou pro středeční kvalifikační duel s Nizozemskem je start Tomáše Galáska. Defenzivní zálozník Ajaxu Amsterdam laboruje s nataženým přitahovačem a předním stehenním svalem. Trenér Brückner nemá na tento post moc variant, Gedeon je zraněn a Týcemu se zde v sobotu moc nedařilo. Nastoupí tedy Galásek, nebo ne?

Po příletu z běloruského Minsku měli čeští reprezentanti naplánovaný nedělní dopolední trénink na pražské Letné.

První část mužstva, která v sobotu nastoupila v základní sestavě, se věnovala převážně protahování a strečinku na hlavním stadionu Sparty. Ostatní absolvovali na vedlejším hřišti ostrý trénink.

Galásek byl stranou s fyzioterapeutem Mališem a míče se nedotkl. "Tomáše šetříme, den ode dne se jeho stav lepší. Potřeboval hlavně klid," vysvětluje Karel Mališ. "Věnuji se mu individuálně, pracuji na něm dvakrát denně," dodal.

V neděli většinu času spolu vyklusávali kolem hřiště, zbytek trávili strečinkovým cvičením. "Už začínáme dohánět tréninkové manko, proto tolik běháme," hlásil Mališ.

Sám hráč přiznává, že zranění zprvu nepřikládal velkou váhu. "Stehno mě bolelo už dřív, ale myslel jsem, že to nebude nic vážného," řekl Galásek.

Jenže bolest s každým dalším zápasem přibývala na intezitě a tak se raději obrátil na lékaře. "Ten sval byl přemožený a bolelo to hlavně při nákopu," doplnil.

"V téhle chvíli je to lepší, šetřím se na úterní večerní trénink, abych mohl být případně připravěn na zápas s Holandskem," vysvětloval hráč. "Veškerý čas obětuji kondici, vyklusávám a protahuji," potvrdil slova maséra Mališe.

Lékař národního mužstva Petr Krejčí dává Galáskovi velké šance. "Není zbytí, Tomáš ve středu nastoupit musí," usmál se, ale pak vážně pokračoval. "Jeho šance vidím docela reálně, stav se lepší," uzavřel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze