Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Galásek ani Poborský střídat nechtěli

18 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Vydrží pohoda v české fotbalové partě, která se usadila v německém hotelu Lindner ve Wiesensee? Bude tady dál cítit sebevědomí, které v českém táboře po vítězství nad Američany ještě vzrostlo? Nebo se po prohře s Ghanou všechno otočí do mínusu? Udržet se na mistrovství světa ve hře i pro jeho vyřazovací část může být hodně složité...

Situace v základní skupině E vykrystalizovala po dvou kolech tak, že šanci na postup mají ještě všechna čtyři mužstva. Postupovou jistotu zajišťuje Česku jedině vítězství v posledním zápase skupiny nad Itálií. Možnosti při eventuální remíze neradno počítat.

Jaká může být nyní mezi reprezentanty nálada?

Leccos napovídají vyjádření zkušených opor, které však během zápasu s Ghanou musely pozice vyklidit.

V poločase šel ven kapitán mužstva Galásek, který na ghanský vítr zjevně nestačil.

A co ke svému střídání poznamenal?

"Kvůli zdravotním problémům to nebylo, trenér tam chtěl čerstvou sílu. Koleno se mi sice trochu ozvalo, ale o střídání jsem si neřekl," sdělil Galásek novinářům.

Kouč Karel Brückner vysvětloval: "Nebylo to jen o odebírání míčů. Ve středu hřiště šlo hlavně o boj a sílu má lepší Polák."

Sice to neřekl naplno, ale třiatřicetiletý Galásek to v té ghanské vichřici jednoduše nestíhal.

Mnohé naznačuje ještě jedno Brücknerovo vyjádření. "Ghanští fotbalisté byli nesmírně rychlí a přitom znamenitě ovládali míč. Proto se jim tak těžko odebíraly."

Ale zpět k nejspíš pozměněné atmosféře v tolikrát opěvované partě.

Když Brückner střídal v 56. minutě Poborského, nastavil čtyřiatřicetiletému veteránovi ruku k obvyklému přátelskému plácnutí. Poborský ale jako by trenérovu pravici neviděl...

"Střídání, je věcí trenéra," reagoval Poborský na otázku, jak si své střídání vysvětluje.

A diplomatická vyjádření trenéra Brücknera o tom, že se střídáním krajních záložníků se počítalo kvůli vedru, které ubíralo síly, na tom nic nemění.

"Věkový problém v tom není," ujistil kouč.

Nejlepší muž českého mužstva brankář Petr Čech na otázku, zda se přece jen neukazuje, že středová řada, v níž v 70. minutě chytaly třiatřicetiletého Nedvěda křeče, není poněkud přestárlá, reagoval také rezervovaně:

"Trenér střídal z taktického hlediska, chtěl tam dát Honzu Poláka, který nehrál s Amerikou, a měl tedy víc sil. A ve středu hřiště jsme museli hrát jinak, než hrajeme s Tomášem Galáskem."

Nedvěd potom ještě zmínil své potíže v závěru utkání.

"Křeče? Jo, to se mi nestalo tři roky. Je to tak, zkusili jem běhat, zkusili jsme jim dělat problémy, být nebezpeční dopředu. Ale ukázalo se, že víc sil měli oni. A my museli hrát skoro půl hodiny v deseti, což nám samozřejmě taky nepřidalo."

Tomáš Galásek v utkání s Ghanou.Najdete na iDNES.czmobilní verze