Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Se zahájením Eura se v Praze otevře i zábavný park pro fanoušky

Hyundai Czech Fan Park v pražských Žlutých lázních, který bude oficiální fanzónou během mistrovství Evropy ve fotbale. | foto: ČTK

10 2016
Se zahajovacím zápasem mistrovství Evropy mezi domácím Francií a Rumunskem v Paříži se v pátek otevřou i brány jediného oficiálního prostoru pro fanoušky v Česku. Do Hyundai Czech Fan Parku v Praze v prostoru Žlutých lázní je vstup zdarma. Na co se mohou návštěvníci první víkend těšit?

Měsíční festival fotbalu, léta a zábavy startuje v pátek od 16.00. Hned první den se návštěvníci dočkají „francouzského dne“.

Veřejná projekce zahajovacího duelu Francie - Rumunsko a občerstvení v duchu francouzská gastronomie.
Nádech této země dokreslí i koncert zpěvačky Ivy Frühlingové, jejíž vztah k Francii je veřejně známý. Následovat bude kapela Žlutý pes.

Zabavit se lze i na několika atrakcích: simulátor kopu, fotbalová klec, fotbalové rodeo, testování kopaček či fotokoutky.

Hlavním lákadlem ale samozřejmě budou velkoplošné projekce. Hlavní obrazovka na Hyundai stage má rozměry 7x4 metry. Další dvě jsou umístěny na louce a každá má 5x3 metry. Celková rozloha areálu je 35 000 m2. Hyundai Czech Fan Park dokáže v jeden moment občerstvit více než dva a půl tisíce návštěvníků.

Dalšího tematického dne se dočkají návštěvníci Žlutých lázní v sobotu, kdy je na programu „anglický den“. Tedy utkání Anglie – Rusko, ale třeba i Wales – Slovensko. První „český den“ a tedy i duel české fotbalové reprezentace se chystá na pondělí, kdy se tým Pavla Vrby utká se Španělskem.

Velkoplošné obrazovky jsou nastaveny tak, aby bylo v případě více utkání v jeden čas možné sledovat na každé z nich jiné utkání. Ve vnitřních prostorách je 21 dalších menších obrazovek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze