Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fryčák ve funkci selhal a rezignoval

25 2006
Praha - Moravský fotbalový činovník Mojmír Fryčák už není hlavním vedoucím české reprezentace do 21 let. Po nedávném incidentu hráčů v Sarajevu, kteří po kvalifikačním vítězství nad Bosnou ztropili na hotelu výtržnost a způsobili škodu na hotelovém zařízení, oznámil Fryčák na jednání fotbalové exekutivy svou rezignaci na funkci u mužstva.

"Celý incident byl sice bosenskou stranou poněkud zveličen, ale na druhou stranu všechno v pořádku na tom hotelu nebylo," poznamenal svazový místopředseda Pavel Mokrý. "A pan Fryčák z toho dnes vyvodil osobní zodpovědnost a rezignoval. Výkonný výbor jeho odstoupení z funkce přijal a dočasně jeho funkci bude u jedenadvacítky vykonávat generální sekretář Petr Fousek."

Výtržnost v sarajevském hotelu se odehrál 10. října při oslavě postupu jedenadvacítky na mistrovství Evropy do Nizozemska. Vedení hotelu české hráče obvinilo, že způsobili na zařízení škodu ve výši 3800 eur, pět z nich dokonce bylo vyšetřováno na policii.

O vyrovnání škody jedná na půdě Evropské fotbalové unie (UEFA) ve švýcarském Nyonu generální sekretář Petr Fousek se svým bosenským protějškem. "Částka bude stržena z prémie, kterou celý tým za postup obdrží," řekl Mokrý, podle něhož odměna za postup činí přes milion korun na mužstvo.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze