Franěk podle komise rozhodčích upřel Dukle proti Olomouci penaltu

Pavel Franěk | foto:  Michal Šula, MAFRA

3 2018
Fotbalový sudí Pavel Franěk podle komise rozhodčích chyboval v pátečním utkání 22. kola první ligy mezi Duklou Praha a Sigmou Olomouc. V osmé minutě měl ve prospěch domácích nařídit penaltu.

Za stavu 0:0 hostující David Houska držel domácího útočníka Ivana Schranze mimo souboj o míč. Olomouc na Julisce zvítězila 3:2 díky hattricku Jakuba Řezníčka.

V této sezoně měla komise výhrady k Fraňkovu výkonu už potřetí. V září mu vyčetla, že v utkání Mladé Boleslavi s Plzní nevyloučil Nikolaje Komličenka.

Domácí útočník v 78. minutě loktem zasáhl do obličeje Davida Limberského, který musel kvůli zlomenině jařmového oblouku na operaci. Podle komise šlo o surovou hru s použitím nepřiměřené síly, za což měla následovat rovnou červená karta.

V únorovém duelu mezi Bohemians Praha 1905 a Brnem potrestal Franěk nesprávného hráče. Po druhé žluté kartě vyloučil domácího Siima Lutse, přestože faulu se dopustil Josef Jindřišek.

Loni zase svým špatným verdiktem ovlivnil derby, když v poslední minutě nařídil ve prospěch Slavie penaltu za nafilmovaný pád Mingazova. Škoda z ní srovnal na konečných 1:1.

Případné postihy vůči rozhodčím komise nezveřejňuje.