Francouzští mladíci postoupili do semifinále

Francouzská reprezentace do 21 let: radost z gólu - Francouzští fotbalisté do 21 let se radují z gólu v utkání evropského šampionátu proti Německu. | foto: Nacho DoceReuters

25 2006
Guimaraes - Fotbalisté francouzské reprezentace do jedenadvaceti let jsou prvními semifinalisty evropského šampionátu. Postup si zajistili díky druhému turnajovému vítězství, v Guimaraesi porazili Německo 3:0. Naopak pořádající Portugalci už podruhé prohráli, podlehli Srbsku.

Přemožitele české jednadvacítky z barážového dvojutkání o postup do Portugalska dnes šokoval již gól "do šatny", který vstřelil Florent Sinama-Pongolle z Liverpoolu. Další branky přidali v poslední dvacetiminutovce Yohan Gouffran a Rio Mavuba.

Svěřenci Dietera Eiltse, kteří na úvod porazili Srbsko a Černou Horu, zaznamenali teprve druhou prohru v 19. zápase pod vedením bývalého německého reprezentanta.

V druhém čtvrtečním utkání prohráli podruhé pořádající Portugalci a mají už jen teoretickou šanci na postup mezi nejlepší čtyři.

Domácí mladíci měli v zápase se SČH pořádnou porci smůly - už v 16. minutě si dal José Castro vlastní gól, po přestávce dostal během pěti minut dvě žluté karty Semedo.

V 65. minutě sice zlikvidoval brankář Bruno Vale pokutový kop Nenada Milijase, ale hned z následujícího rohu stanovil konečné skóre druhým gólem Branislav Ivanovič.