Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Francouzský bod patří Barthezovi, hodnotí Němeček

6 2002
Praha - Francouzští fotbalisté zápas s Uruguayí zvládli, jak nejlépe mohli - to si myslí internacionál Václav Němeček po čtvrteční bezbrankové remíze zmíněných soupeřů na mistrovství světa. "Utkání samozřejmě ovlivnilo vyloučení Henryho. A na to, že Francouzi museli hrát přes hodinu v deseti, zvládli ten zápas dobře," soudí Němeček o týmu, který obhajuje světový titul. Bývalý reprezentant se za výkonem úřadujících světových šampionů ohlíží v rubrice "Očima experta" na internetových stránkách fotbal.idnes.cz.Dále čtěte: Zpravodajství ze zápasuUtkání jsme sledovali on-line

"Když mám mluvit o tomto zápasu, musím začít u Zidaneho. Ukazuje se, že francouzskému mužstvu  chybí mnohem víc, než se všeobecně očekávalo. Jde totiž o opravdu výjimečného fotbalistu,  který navíc byl před svým zraněním ve vynikající formě. I když připustím, že jeden hráč mužstvo nedělá, tak právě u Zidaneho to nejspíš neplatí. Je totiž fotbalistou, který nejenže  tým táhne, ale svými individuálními schopnostmi dokáže zápas rozhodnout, zkrátka udělat  výsledek. Proto jsou bez něj Francouzi tak trochu vykolejení.

V zápase s Uruguayí tedy francouzské mužstvo víc udělat nemohlo. Tím spíš, když je postihlo vyloučení. Mimochodem, myslím si, že bylo hodně přísné. Pravda, byl to sice nepříjemný šlapák, ale nebyl to faul zákeřný a ani zezadu.

Vzhledem k vyloženým šancím asi měla blíž k vítězství Uruguay, ale tady zase vstoupila do hry v plné parádě další francouzská individualita, brankář Barthez. Ten mužstvo podržel opravdu nevídaně, vydřený bod jde především na jeho konto. Leckdy při něm sice stálo velké štěstí, jenže to už prostě k fotbalu patří.

Vedle Bartheze se mi ve francouzském mužstvu tentokrát hodně líbil Trezeguet a velký zápas hrál záložník Petit. Jinak se znovu potvrdilo, že tenhle tým pořád zůstává velice silný i bez Zidaneho, protože už dlouho hraje takřka ve stejném složení. Právě v tom spočívají nesporné  francouzské kvality.

Kdybych si tedy měl zaprorokovat, tak pokud se Francouzům podaří postoupit ze skupiny, k čemuž  už by jim snad měl v posledním zápase s Dánskem pomoci uzdravený Zidane, dál pro mě zůstanou jedním z největších favoritů na prvenství. Tvrdím, že v další fázi mistrovství by už hráli jako opravdoví mistři."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze