Francouzi neztratili ani bod, dál jsou i Srbové

Francie - Srbsko: Gouffran (vpravo) a Lomič - Francouzský fotbalista Yohan Gouffran (vpravo) v souboji s Markem Lomičem ze Srbska a Černé Hory. | foto: Nacho DoceReuters

28 2006
Guimaraes, Braga - Francouzští fotbalisté do jedenadvaceti let lehce prošli do semifinále evropského šampionátu. V základní skupině neztratili ani bod, v posledním utkání porazili Srbsko. Právě jejich nedělní soupeř je dalším semifinalistou, k postupu mu pomohla porážka Německa v duelu s pořádajícím Portugalskem.

Němci prohráli s Portugalskem v nastaveném čase 0:1 a v minitabulce tří mužstev se stejným počtem bodů na tom byli nejlépe právě fotbalisté z Bělehradu.

Francouzi už měli účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy v kapse, a tak trenér René Girard dal příležitost náhradníkům. Ti šanci dokonale využili a finalistu minulého ročníku hladce přehráli.

Portugalci měli ještě teoretickou šanci postoupit, ale museli by Němcům v Guimaraesi nastřílet tři góly. Na to však neměli ani pomyšlení, ještě po 90 minutách svítilo na ukazateli skóre 0:0, a to byl výsledek, který posunoval dál Němce.

Ale domácí s podporou 28 tisíc diváků v bouřícím hledišti přece jen gól vstřelili. Ve čtvrté minutě nastavení ho dal Moutinho. Portugalcům to už nebylo nic platné, zato tým Srbska a Černé Hory se mohl radovat.

Němci, kteří hráli v semifinále této věkové kategorie naposledy v roce 1982, zůstali znovu před branami.