Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Francouzi čekají finále s Nizozemskem

22 2000
P a ř í ž - "Česká republika opustila EURO 2000 se vztyčenou hlavou," napsal po středečním vítězství českých fotbalistů v závěrečném utkání skupiny D na mistrovství Evropy nad Dánskem v poměru 2:0 francouzský list Le Figaro. "Češi si zachránili čest," přidal svůj komentář deník Le Parisien s tím, že Čechům hrajícím bez nadšení se podařilo překonat nešťastné Dány. Francouzské deníky se dnes především zaměřují na porážku Francie s Nizozemskem, kterou však neberou příliš tragicky.

 "Výsledek by neměl nikoho popudit," napsal Libération. "Určitě ne Nizozemce, kteří zůstanou po zbytek soutěže doma. Ve skutečnosti ani Francouze, kteří se vracejí na belgickou základnu a vyhnou se v semifinále Itálii," poznamenal deník a dodal, že Francie i Nizozemsko postoupí do finále.

Také list Le Figaro poznamenal, že Francie po středeční prohře svého "béčka" bude mít dvojnásobnou touhu po odplatě, sejde-li se 2. července s Nizozemskem ve finále. Střízlivěji k porážce přistupuje Le Parisien, podle něhož prohra dává podnět k zamyšlení. "Francie si rozhodně zkomplikovala situaci, protože Španělsko bude ve čtvrtfinále houževnatějším soupeřem než Jugoslávie. Jestliže však projde zkouškou bez úhony, vyhne se v semifinále Itálii," připouští Le Parisien.

Autor:


Témata: Ostatní
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze