Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

France-Soir: Francie je jasným favoritem

16 2000
P a ř í ž - Titulky "Do útoku", "Sladká vůně odplaty" nebo "Dream team chce odvetu" burcují francouzské listy fotbalisty svého národního týmu před utkáním s Českou republikou na mistrovství Evropy. Francouzské mužstvo se může kvalifikovat do čtvrtfinále již dnes večer, pokud se pomstí České republice, napsal sportovní deník L'Équipe.

Titulky "Do útoku", "Sladká vůně odplaty" nebo "Dream team chce odvetu" burcují francouzské listy fotbalisty svého národního týmu před utkáním s Českou republikou na mistrovství Evropy. Francouzské mužstvo se může kvalifikovat do čtvrtfinále již dnes večer, pokud se pomstí České republice, napsal sportovní deník L'Équipe.

Česko je vyšší překážkou než bylo v prvním utkání Dánsko, ale pro tento výběr "modrých" se žádná překážka nezdá být dostatečně vysoká, uvedl L'Équipe. Podle něj je Chovancův výběr méně zaměřený na obranu, než mužstvo, které vyřadilo Francii před čtyřmi lety na evropském šampionátu v Anglii. Češi se také pohybují po ztrátě míče velmi rychle a to by mohlo - spolu s osobní obranou na Anelku a Henryho - modrým zkomplikovat život, napsal deník.

Pokud nezažijí takový zázrak jako francouzský tým za Platiniho éry v roce 1984, bude dnešní utkání mnohem těžší, než před pěti dny proti Dánsku. Ale nebe je tak modré, že lze těžko určit, kde mají "modří" svůj limit, ocenil list básnicky formu svého týmu. Zejména, jestli začnou zápas včas, dodal v narážce na slabou první čtvrthodinu proti Dánsku.

Výhra nad ČR bude znamenat nejen postup do čtvrtfinále, ale také konečně přinese odplatu za vyřazení před čtyřmi roky, protože modří tuto potupu ještě nestrávili, napsal France-Soir. Francouzi tehdy podcenili svého protivníka, který se vynořil odnikud, neměl žádné mezinárodní reference ani hráče mezinárodního renomé, dodal deník, podle něhož je Francie tentokrát jasným favoritem. Nejen proto, že se mezitím stala mistrem světa, ale i proto, že morálka Čechů - ať říkají, co chtějí - je po porážce s Holandskem oslabena, uvedl France-Soir.

Podle Le Figaro jsou Češi sice technicky lepší než Dánové, ale Francie díky úspěšnému vstupu do mistrovství není pod tlakem ani ve stresu. Naopak Česká republika, která je přes veškeré úsilí proti Nizozemsku bez bodu, bude muset tvořit hru, napsal list. Jsou-li však Češi motivováni, u Francouzů to platí ve stejné míře, protože o evropské finále před čtyřmi lety je připravila parta vedená Patrikem Bergerem, připomněl Le Figaro.

L'Équipe cituje obránce Laurenta Blanka, podle něhož jsou Češi solidnější, výkonnější a různorodější než Dánové. "Jsou to prostě lepší fotbalisté. Jsou mnohem lepší, než před čtyřmi lety v Anglii, kde na mě neudělali velký dojem, i když se dostali do finále na náš účet." Především však bude třeba na začátku utkání vyhrát fyzický souboj, zdůraznil. "Nemůžeme si nic nalhávat, bude to velmi těžký zápas."

Pokud jde o jednotlivé české hráče, cituje France-Soir francouzského trenéra Rogera Lemerra, podle kterého je útočník Jan Koller "téměř nepřístupný". Můžeme se postavit před něj nebo za něj a stejně si nejsme ničím jistí, prohlásil Lemerre. Češi a my jsme podobně tvořiví a v jejich týmu jsou pozoruhodní Šmicer, Nedvěd a Poborský, řekl Lemerre, který krátce trénoval Vladimíra Šmicera při jeho angažmá ve francouzském Lens.

France-Soir také přinesl tři portréty "umělce" Nedvěda, "obra" Kollera a "nenápadného" Poborského. Všechny listy si všímají Jana Kollera a L'Équipe vedle dlouhého životopisného materiálu nabízí i rozbor o nástupu vysokých útočníků ve vrcholovém fotbale.

Francouzská televize France 3 se zase v pravidelném magazínu z Eura zaměřila na přípravu standardních situací, které jsou podle ní silnou stránkou českého týmu.

Miláčkem francouzských médií je Vladimír Šmicer, který díky tříletému angažmá v Lens vládne francouzštinou a rozhovory s ním se objevují v pařížských novinách takřka denně. Francie je určitě lepší než my, ale jsem si jist, že jsme s to ji porazit, řekl listu Le Figaro. "Jestli se nám povede velký zápas a jestli bude rozhodčí lepší než Collina."

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze