Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fousek dojednal zápas s Turky a vyhrál večeři

29 2002
Soul - Hektické dny prožívá česká delegace na kongresu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) v Soulu. Vedle maratonu oficiálního programu, který například dnes trval plných devět hodin, intenzivně sháněla soupeře pro přátelské zápasy reprezentace. Navíc na dálku s napětím sledovala úspěšný boj jednadvacítky na mistrovství Evropy.

"Litoval jsem, že se nemohu rozpůlit a být zároveň tady i v Basileji," povzdechl si po probdělé noci generální sekretář Petr Fousek. Hned po finálovém utkání telefonicky blahopřál trenérovi Miroslavu Beránkovi a ráno sám přijímal gratulace od fotbalových funkcionářů z celého světa.

"Ta výhra tady má obrovský ohlas a vyvolává v nás pocit hrdosti. Pro mě bude mít ještě jeden příjemný důsledek. Vsadili jsem se totiž se sekretářem
Francouzského fotbalového svazu o pozvání na večeři," řekl Fousek.

Už předtím dohodl přátelský zápas s jedním s účastníků mistrovství světa - 30. dubna příštího roku budou hrát v České republice Turci. "Také jednání s Jugoslávií o zářijovém zápase se pohnula dopředu, máme nabídky i na další termíny," pochvaloval si Fousek, že o český fotbal je zájem, přestože reprezentační mužstvo na světovém šampionátu chybí.

Jednání kongresu podle jeho slov provázela velmi napjatá atmosféra. "V zákulisí se neustále jednalo a vznikaly různé koalice. Napětí bylo cítit i při slavnostní večeři v královském paláci," prozradil Fousek.

Největší část dnešního programu zabrala jednání o finančních záležitostech. Po vzrušené diskusi bylo rozhodnuto, že auditorská komise FIFA, vedená Davidem Willem, bude ve své práci pokračovat.

To byla asi jediná prohra znovuzvoleného předsedy Seppa Blattera, který v dubnu práci komise zastavil. Kongres schválil rozpočet FIFA jen na rok 2003, přestože původně měl jednat o finančních záležitostech až do roku 2006.

V Soulu podle Fouska už všechno směřuje k pátečnímu slavnostnímu zahájení. "Organizace určitě bude na vysoké úrovni, celá země žije šampionátem. Na různých televizních kanálech je fotbal k vidění 24 hodin denně," řekl generální sekretář ČMFS.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze