Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vacek zaujal Vrbu, ale spokojený nebyl: Začátek náš výkon degradoval

Kamil Vacek si po letech zahrál za českou reprezentaci | foto: ČTK

18 2015
Vratislav (Od našeho zpravodaje) - Návrat do reprezentačního dresu po více než čtyřech letech zvládl fotbalový záložník Kamil Vacek solidně. Podle trenéra Pavla Vrby byl právě on nejlepší z nových tváří proti Polsku. „Svůj výkon si netroufám hodnotit. Jsem rád, že jsem zpátky a zase se snažím hrát fotbal naplno,“ řekl Vacek po porážce 1:3.

Co jste říkal výkonu českého týmu v Polsku?
Hodnocení musíme rozdělit na dvě části: na prvních patnáct minut, pak na zbytek. Začátek jsme vůbec nezvládli, dostali jsme gól z první akce, i když nás na to trenér upozorňoval. Říkal, že budou napadat beky a my z toho dostaneme první gól... To byla hrozná škoda. Pak gól ze standardky, která vůbec nemusela být. Pak už jsme ale hráli to, co trenér chtěl. Škoda těch prvních minut, které degradují celý náš výkon. Pak jsme nehráli nejhůř, ale už se to těžko honilo.

Hrajete v Polsku, byl to pro vás tedy speciální zápas?
Já se na něj hrozně těšil, ale věděl jsem, že polský tým je ve velkém laufu. Je to na nich vidět, že hrají ve velké pohodě. Navíc atmosféra byla úžasná. Bylo poznat, že vědí, že hraju v Polsku. Kam jsem se hnul, tam mě poznávali. Jen to svědčí o tom, jaký tu je zájem o fotbal. Já si to chtěl užít, akorát ten začátek to ovlivnil. Tým byl hodně nový a bylo to na nás vidět.

Fotogalerie

Vás ovšem trenér Vrba pochválil, že jste byl nejlepší z nováčků. Byl jste spokojený se svým výkonem ve chvíli, kdy probíhá boj o nominaci na Euro?
To si netroufám hodnotit. Pro mě to bylo v minulých letech hodně těžké, teď se mi daří v Gliwicích. Snažím se každý zápas zlepšovat, ale teď neumím předpovědět, co bude za půl roku. Jsem rád, že jsem zpátky a zase se snažím hrát fotbal naplno. Nominace je vyloženě v rukách trenéra. Pro mě je čest, že mi dal vůbec šanci, protože polskou ligu u nás většina lidí nevnímá jako kvalitní, ale teď bylo vidět, že kvalitu určitě má.

Ale český tým Polákům pomohl špatným výkonem směrem dozadu, nemyslíte?
Je pravda, že v obraně jsme měli několik situací, kdy jsme jejich útoky nezachytili. Oni přitom vyloženě čekali na naší chybu. Byla škoda, že jsme do poločasu nesrovnali, to by nám hrozně pomohlo. Stálo nás to hodně sil.

I vy jste byl u inkasovaného gólu. Před druhou brankou jste stál u střelce...
Najednou tam byli dva hráči a já nevěděl, na koho se navázat. Když jsem se rozhodl pro vyššího, tak už jsem byl v souboji pozdě. Myslel jsem, že to ještě zachráníme, protože to bylo z těžké pozice, ale byl z toho gól. Asi zbytečný. Zbytečná byla hlavně už ta standardka. To byla největší chyba. Třetí gól už šli tři na jednoho. Nikdo se s nimi nechytil, což se nesmí stát. Asi už to ale bylo i tím, že jsme se tlačili za vyrovnávacím gólem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze