Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejdůležitější zápas ve Spartě? Takhle nepřemýšlím, říká trenér Ščasný

V ROLI FAVORITA. Trenér Zdeněk Ščasný ví, že jeho tým je favoritem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

24 2016
Budou hrát sparťanští fotbalisté na podzim Evropskou ligu, nebo ne? Rozhodne o tom čtvrteční zápas proti Sönderjyske (první zápas v Dánsku 0:0). „Rádi bychom zase zažili ty krásné zápasy v Evropě,“ prohlásil trenér Zdeněk Ščasný.

Čeká vás nejdůležitější zápas za dobu, co jste ve Spartě?
Věřte, nebo ne, ale já takhle nepřemýšlím. Jasně, rád bych zase zažil ty krásné zápasy v Evropě, ale že bych to bral jako nejdůležitější zápas za celou dobu ve Spartě, to ne. Důležité zápasy byly a další budou. Každopádně důležitý zápas směrem k podzimu to samozřejmě je.

Výsledek nula nula z prvního zápasu je ošidný.
Ano, strašně ošidný. Chtěli jsme tam skórovat, dokonce jsme i skórovali, ale ty góly nebyly uznané. Důležitější je, že ideální nebyl náš výkon. Ten musí být z naší strany lepší než v prvním zápase.

Návštěva

Sparta počítá, že přijde asi 13 tisíc lidí

„Počítáme s tím, že návštěva bude kolem třinácti tisíc diváků, v optimistických variantách až patnáct tisíc. Odhad nemůže být přesnější, protože prodej pokračuje i v den zápasu. Od sedmnácti hodin je možné zakoupit lístky i přímo na stadionu.“
Ondřej Kasík, tiskový mluvčí Sparty

Jak zabránit tomu, aby hráči opět nepodlehli nervozitě z důležitého zápasu?
Těžko jim řeknu, že nejsme favoritem nebo že zápas není důležitý. Všichni mají v hlavě, že když to nezvládnou, tak nebudeme v Evropě, což by bylo obrovské zklamání. V tomhle má soupeř výhodu, že je to pro něj jen třešnička na dortu a může jen překvapit. Ale my se s tím musíme vypořádat a tu roli zvládnout.

Sönderjyske o víkendu v dánské lize remizovalo dva dva s Midtjyllandem. Ukázal vám ten zápas něco nového?
To by bylo špatné, kdyby mě jejich výkon najednou překvapil. Jejich zápasy mají něco společného - ve všech se snažili hrát aktivně a byli poměrně nebezpeční. Dokonce i proti Bröndby, i když prohráli čtyři nula. Kdykoliv se soupeř přizpůsobí jejich hře, tak jsou vynikající. To by pro nás byla cesta do pekel. My se musíme prosadit svou hrou.

Připravovali jste se na dlouhé auty, což je jedna ze zbraní Sönderjyske?
Tohle moc natrénovat nejde. V dánské lize takhle začínají hrát skoro všechny týmy. Je to zajímavý prvek. Slyšel jsem, že některé kluby dokonce mají trenéra, který s hráči auty nacvičuje. Pravda je, že z toho jsou nebezpeční. Ale...

Ano?
Druhá otázka je, jestli je normální, když jde stoper třeba minutu, aby ten aut hodil. Když máte třeba deset autů, tak se pak deset minut vůbec nehraje. To je taková podivní věc, ale jinak je to velmi nebezpečné.

Řešíte nějaké zdravotní problémy?
Nějaké šrámy po ligovém zápase s Jabloncem máme. Ne všichni hráči zasáhnout do předzápasového tréninku, ale to neznamená, že nebudou hrát.

Můžete být konkrétnější?
Jsou to drobné problémy a já nechci říkat, že někdo bude k dispozici, nebo nebude. Nemůžu být konkrétnější.

Plánujete změny v sestavě proti prvnímu zápasu v Dánsku?
Ano, nějaké změny budou. Viděl jsem, že máme malou podporu směrem dopředu při zakládání útoků. Tam už jsem to moc nechtěl otevřít, ale teď doma bychom měli hrát trošku jinak.

Blíží se konec přestupního období pro evropské poháry. Plánujete ještě nějaké příchody?
Ano, jednáme, ale omlouvám se - teď se chci bavit jen o čtvrtečním zápase.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze