Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kluci se divili, jak kritický byl rozbor, řekl kouč Lavička po výhrách

Vítězslav Lavička | foto: Petr Šedivý, MAFRA

29 2017
Česká fotbalová reprezentace do 21 let má za sebou dvě povzbudivá vítězství nad účastníky mistrovství Evropy, ale neměla by propadat euforii. Dva měsíce před šampionátem to zdůraznil trenér Vítězslav Lavička.

Vysoká výhra 4:1 nad Slovenskem a vítězství 2:1 v Polsku. Příště se reprezentační jedenadvacítka sejde až na závěrečném kempu před Eurem, které od 16. června hostí právě Polsko.

„Jsme rádi, že jsme ty zápasy zvládli, protože to zvedne sebedůvěru. Ale bylo tam také dost věcí, na kterých budeme muset zapracovat. Po zápase se Slovenskem jsme měli rozbor a kluci se až divili, jak byl kritický a dlouhý. Nesmíme se uspokojit,“ uvedl Lavička.

V obou zápasech vynikly výkony ofenzivního záložníka Václava Černého. Proti Slovensku zaznamenal hattrick a jednou se trefil i proti Polsku.

„Vašek Černý mě potěšil. V Ajaxu teď prošel složitým obdobím - jak zdravotně, tak i tím, že bojuje o pevnější pozici v prvním týmu. Je pevným článkem našeho týmu, i když je to v devatenácti benjamínek. Ukázal, že je připravený a že má co nabídnout,“ zmínil Lavička.

Ten chválil třeba i útočníka Zdeňka Linharta, záložníka Jakuba Nečase nebo brankáře Patrika Maceje, kteří na rozdíl od Černého závěrečnou nominaci jistou nemají.

Tentokrát nešlo jen o fotbal. Reprezentace vyzkoušela, jaké bude mít v Polsku zázemí. A také absolvovala dvě akce, kterými lákala české i polské fanoušky na své zápasy. Mimochodem, vstupenky jsou ještě k dispozici.

„Sraz jsme modelovali tak, abychom si vyzkoušeli i logistické záležitosti, které nás v Polsku čekají. Vyzkoušeli jsme si hotel v Katovicích, pozvali jsme fanoušky... Mám z toho dobrý pocit a splnilo to účel,“ prohlásil Lavička.

Jedenadvacítka se musela obejít bez Jakuba Jankta, Antonína Baráka a Patrika Schicka, kteří se dostali do nominace áčka.

Všichni tři budou pravděpodobně chybět i na přípravném kempu před Eurem, protože áčko v té době čeká důležitý kvalifikační zápas v Norsku. Ale potom by se k juniorskému výběru měli připojit - a Euro stihnout.

„Podstatné pro mě je, že ti kluci mají chuť na Euru reprezentovat. Z toho mám dobrý pocit. To bylo první, na co jsme se jich ptali. Ale myslím, že to zase taková komplikace nebude. Všichni tři jsou v jedenadvacítce zapracováni, prověřeni. To, že se nezúčastní kempu, prostě beru jako fakt,“ dodal Lavička.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze