Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šance zůstávají padesát na padesát, odhadl plzeňský trenér Pivarník

Plzeňský trenér Roman Pivarník (vlevo) v debatě s asistentem Pavlem Horváthem v Jihlavě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

2 2016
První podmínka zní „vstřelit gól“, druhá „neprohrát“. Pokud plzeňští fotbalisté večer proti Karabachu oba úkoly splní, postoupí do čtvrtého předkola Ligy mistrů. „A my tento krok udělat chceme,“ řekl trenér Roman Pivarník.

Co vás v Ázerbájdžánu čeká?
Bouřlivé prostředí. Karabach se snaží hrát doma i na hřišti soupeře stejně, má zažité kombinace. U nás všechno nepředvedl, protože jsme ho dostali pod tlak (reportáž ze zápasu zde). I tentokrát bude záležet, co soupeři dovolíme.

V sobotu v Jihlavě se vám v prvním poločase nedařilo a výhru dva jedna jste vybojovali až po přestávce. Ulehčil, nebo zkomplikoval vám tento zápas rozhodování o sestavě?
Ve druhém poločase už to bylo v pořádku. Ale v tom prvním jsme nebyli tak důslední, jak bychom měli být. Snad jsme se z toho poučili a už se to nebude opakovat. Čeká nás důležitý zápas a všichni hráči k tomu tak přistoupí.

V nové sezoně už máte za sebou dva zápasy, ale útočníci ještě nedali gól.
Sezona teprve začíná a v přípravě jsme góly dávali. Je důležité, abychom vystupovali jako tým. Pak je jedno, kdo ty góly dá. A já věřím, že je budou dávat i útočníci.

Máte po zápase v Jihlavě nejvíc otázek v obraně?
Moc otazníků nemáme. Momentálně máme jen dva stopery, protože Baránek je distancovaný. Takže tam je to hodně jednoduché. Na levé straně pak máme reprezentanta Limberského. Jen napravo se rozhodneme, kdo tam půjde hrát.

Může to být šance pro Radima Řezníka, když se Jihlava moc nepovedla Aleši Matějů a Františku Rajtoralovi?
Ti hráči to hodí za hlavu, dokážou se nachystat na další utkání. Každý zápas je jiný.

V Jihlavě jste na nepříznivý vývoj zareagoval změnou rozestavení. Máte v hlavě připravené další překvapení?
Člověk přemýšlí dopředu, kalkuluje, co všechno se během zápasu může stát. A pak záleží na týmu, jestli to bude mít efekt, třeba jako v Jihlavě. Jsem rád, že jsme na ten špatný vývoj dokázali zareagovat. A doufám, že něco takového nebudeme muset vytahovat i v Ázerbájdžánu.

Budete se snažit o svou hru, nebo budete reagovat na to, s čím na vás vyrukuje soupeř?
Chceme se prezentovat vlastní hrou - tedy aktivně, ne pasivně. Obě mužstva vstupují do zápasu s tím, že musí dát gól. Šance zůstávají padesát na padesát.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze