Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Náš nejhorší zápas na podzim, zlobil se plzeňský trenér Pivarník

Plzeňský trenér Roman Pivarník během pohárového utkání proti Astře Giurgiu. | foto: ČTK

21 2016
U postranní čáry často nevěřícně kroutil hlavou. Hlasitě dirigoval své svěřence, takže občas překřičel i diváky. Ale nic platné - plzeňští fotbalisté prohráli v Evropské lize s Astrou Giurgiu 1:2. „Odehráli jsme velmi špatný zápas,“ zlobil se trenér Roman Pivarník.

Jak výkon hodnotíte?
Byl to náš nejhorší zápas na podzim. Ve srovnání se soupeřem jsme zaostávali úplně ve všem. Přitom jsme doma odehráli vynikající zápasy proti Razgradu nebo AS Řím, ale tentokrát jsme zaostávali ve fotbalovosti i taktické vyspělosti. Porážka je zasloužená.

Čím si vysvětlujete individuální chyby v rozehrávce, kterými jste soupeři darovali oba góly?
To jsou věci, které se nedají vysvětlit. Byla to nezodpovědnost, možná improvizace.

Projevila se absence kapitána Romana Hubníka?
Ta se projevila určitě. Na defenzivu má obrovský vliv, navíc je to rychlostní typ stopera. A druhá věc je, že Honza Baránek je výborný obránce, ale je po operaci menisku a musel naskočit rovnou do takového zápasu, takže to pro něj nebylo jednoduché.

Fotogalerie

Plzeň - Astra Giurgiu 1:2

Ani v útoku jste nebyli nebezpeční.
Jedno souvisí s druhým. Ve všem jsme zaostávali. Dopředu jsme hráli pomalu, dělali jsme chyby, nedostupovali jsme hráče... Víme, jak to máme dělat, ale tentokrát tam bylo tolik chyb, že se to těžko hodnotí.

Co porážka znamená pro vaše postupové šance?
Vypadá to jako konec, protože soupeři odskočili, ale pořád je to hratelné. V dalších zápasech musíme hodně přidat.

Jak rychle přestanete na porážku myslet?
Musíme zapomenout hned, protože v neděli nás čeká zápas proti Spartě. Ani není co analyzovat, ten zápas byl z naší strany prostě špatný. Jak jsme se v poslední době zlepšovali, tak teď jsme udělali dva kroky zpátky. Doufám, že to byl jen jeden zápas, který nám nevyšel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze