Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Otevřený trenér Vrba: Pokud bych pochyboval, tak k reprezentaci nejdu

Pavel Vrba je novým trenérem fotbalové reprezentace. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

10 2014
Do nové práce chodí první týden a zatím hlavně úřaduje. "Dostal jsem byt kousek od Strahova a zatím se hlavně rozkoukávám," přiznává trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba ve své kanceláři.

Zdaleka nejen o tom hovoří ve speciálním rozhovoru pro sobotní Víkend
MF DNES.

Kromě jiného vyprávěl o svém konci ve fotbalové Plzni, o stěhování do Prahy, o nevšedních trenérských začátcích, o obětavosti manželky Hany či ztrátě soukromí.

Hlavním Vrbovým tématem je ovšem budoucnost národního týmu, se kterým prožije premiéru 5. března v přáteláku proti Norsku: "Moc dobře si uvědomuju, že už tam budou chtít fanoušci vidět atraktivní útočný fotbal. Já rozhodně nepřemýšlím o tom, že to nevyjde. Pokud bych pochyboval, tak tu práci ani neberu."

Rozhovor s reprezentačním trenérem Pavlem Vrvbou ve Víkendu MF DNES

O klíčových hráčích:
"Petr Čech a Tomáš Rosický by měli být moje prodloužené ruce. I proto se za nimi chystám do Londýna, abych si s nimi osobně promluvil. Oba musí cítit, jakou na sebe berou zodpovědnost. Oni jsou vůdci, oni musí mužstvo táhnout. Věřím, že společně vytvoříme silný tým, který půjde za jediným cílem. Postoupit na mistrovství Evropy do Francie. Nevidím důvod, proč by se nám to nemělo podařit. Česko má pořád silnou generaci."

Čtěte v sobotní MF DNES: Velký rozhovor s trenérem fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou. O svém konci ve fotbalové Plzni, o stěhování do Prahy, o nevšedních trenérských začátcích, o obětavosti manželky Hany či ztrátě soukromí

O perspektivě:
"Mám představu, že hráči, kteří budou bojovat o Francii 2016, zůstanou v týmu také do světové kvalifikace o Rusko 2018. Víte, poslední dobou dost uvažuju třeba o krajním obránci Zdeňku Pospěchovi, který odehrál výborný podzim v Mohuči. Jenže jemu bylo už pětatřicet... Oslovit? Neoslovit? Je to na hraně. Rád bych měl hráče s perspektivou minimálně na dvě kvalifikační období."

O Barošovi:
"Rozhodně netvrdím, že Milanova éra v reprezentaci je uzavřená kapitola. Ale on teď bohužel léčí vážné zranění kolena, takže se o jeho návratu bavit nemůžeme. A pak? Uvidíme. Obecně tvrdím, že šanci by měl dostat každý hráč, který bude prokazovat kvalitu a bude mít zájem za Česko hrát. Včetně Milana Baroše."

O nestrannosti:
"Minulých pět let s Plzní mi už nikdo neodpáře. Přišel jsem do klubu, který byl na dně, a dokázali jsme z něj vytvořit něco unikátního, fotbalovou pohádku. Viktoria má jméno, ambice a veze se na vítězné vlně. Já na tu štaci nikdy nezapomenu, ale teď jsem jinde. Jako trenér reprezentace musím být nad všemi českými kluby, jinak by to ani nešlo. Všem přeju to nejlepší, ať se jim daří. Pak z toho národní tým může jen profitovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze