Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejsme nad propastí, prohlásil plzeňský trenér. Svému týmu věří

Trenér Pavel Vrba věří, že Plzeň postoupí do dalšího předkola. | foto: Eret PetrČTK

22 2013
Sarajevo (Od našeho zpravodaje) - V Sarajevu už se stalo leccos. Třeba atentát na synovce císaře, který rozpoutal první světovou válku... Na otázku o atentátu odpovídal také plzeňský trenér Pavel Vrba: "Doufám, že v našem případě k ničemu takovému nedojde."

Do odvety 2. předkola Ligy mistrů proti Željezničaru Sarajevo zbývá jediný den a Plzeň je na místě. V horké bosenské metropoli bude v úterý večer hájit vedení 4:3.

Bude to hodně pracné, trenére?
Vím, že jsme si to doma zkomplikovali, protože dostat tři góly, to není dobrá vizitka. Na druhou stranu jsme v prvním zápase ukázali, že jsme mužstvo, které svou kvalitu má. Doufám, že to při odvetě potvrdíme.

Ono to zvenčí vypadá, že vás čeká možná nejdůležitější zápas od chvíle, co jste v Plzni nastoupil. Souhlasíte? Hrajete o pokračování v evropských pohárech.
Nesouhlasím. Je to důležitý zápas a kdybychom nepostoupili, nebylo by to zrovna příjemné, ale ze své cesty bychom neuhnuli. Dlouhodobě se prezentujeme nějakým fotbalem a chceme v tom pokračovat.

Tak jinak: byla by to pro Plzeň čára přes rozpočet?
To ano. Musíme udělat všechno pro to, abychom postoupili dál.

K tomu vám stačí remíza.
Přesně tak, to Železničář musí vyhrát, to oni musejí dát gól. I proto očekávám trochu jiný zápas než doma. Měli bychom mít víc prostoru v útočné fázi. Nevěřím však tomu, že by domácí otevřeli svou obranu od první minuty. Spíš budou kalkulovat s tím, že jim k postupu stačí jedna vstřelená branka. A protože znám své mužstvo, tak věřím, že je v ofenzivě tak silné, že nějaký ten gól dáme a zápas zvládneme.

Divoké prostředí na Olympijském stadionu v Sarajevu vás vykolejit nemůže? Čeká se téměř třicet tisíc lidí.
Zaprvé si myslím, že v takových kulisách už jsme několikrát hráli a naši hru to nijak zvlášť neovlivnilo. A zadruhé to tak úplně divoké nebude. Kapacita je omezená, navíc mezi hřištěm a tribunami leží atletická dráha. Ale dobře, připouštím, že prostředí může být hlučné a fanoušci poženou domácí tým kupředu, na druhou stranu právě to by mohla být naše výhoda.

Rychlým prvním gólem byste asi Sarajevo umlčeli, že?
Uvidíme. Mysleli jsme si, že soupeře umlčíme už doma, ale kvůli nedůrazu v defenzivě se to nepodařilo. To byla chyba. Nemůžeme dopustit, že ze třech střel dostaneme tři góly. To už se nesmí opakovat.

Vážně není nepříjemné stát hned na úvod sezony nad propastí? Pokud nepostoupíte, poháry pro vás končí.
O propasti mluvíte vy, já ji nevidím. Situace je složitá, komplikovaná, ale o propasti bych nemluvil. To by byla vážná zóna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze