Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani se nemusíte ptát, přerušil Vrba otázku na zařazení Čecha do sestavy

2 2014
Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba se konečně chce dočkat vítězství. Zatím dvakrát remizoval a jednou prohrál. Vyjde to ve středu večer v přípravném zápase proti USA?

Hrajete o první výhru. Co je pro vás důležitější - výkon, nebo vítězství?
Když bude dobrý výkon, bude i vítězství. Chceme hrát dobře.

Američané od mistrovství světa hodně obměnili tým. Jsou pro vás čitelní?
Z hráčů, kteří byli na mistrovství světa, jich dorazilo asi deset. A z toho jsou asi tři ze základní sestavy. Ty samozřejmě známe nejlépe. O těch, co na šampionátu nebyli, máme informací méně. Ale přibližně víme, s jakou kvalitou přijeli.

Na co budete klást největší důraz?
Na to, co od hráčů vyžaduju už půl roku - chceme hrát útočný fotbal. Ale zároveň chceme zlepšit defenzivu, protože jsme zatím v každém zápase dostali dva góly. Tam všechno nebylo, jak mělo.

Máte jasno o sestavě?
Představu mám, ale život nám komplikují Lafatovy zdravotní problémy. Navíc Petr Jiráček narychlo odletěl do Hamburku, kde se mu narodilo dítě.

Může to ovlivnit jeho vytíženost v dnešním utkání?
To záleží, jak budeme slavit. Ne, to je samozřejmě legrace. Jiráček bude stoprocentně připravený. Uděláme všechno pro to, aby byl k dispozici. Doufám, že to pro něj naopak bude povzbuzení. A že narození syna oslaví výkonem v zápase.

Brankář Petr Čech ještě v této sezoně nechytal soutěžní zápas. Jak se cítí?
Petr Čech je natolik zkušený brankář, že s tím nebude mít žádný problém. Naopak to pro něj může být velká výzva.

Přemýšlel jste, jestli...
Nepřemýšlel! Ani se nemusíte ptát.

Po jaké době by pro vás byl problém, kdyby stále nechytal?
Když dva roky nebude chytat, tak to problém bude.

Bude sestava stejná jako příští týden na Nizozemsko?
Samozřejmě už bychom sestavu rádi stabilizovali. Aby naše hra měla tvář. Ale nebudu tvrdit, že proti Nizozemsku budou hrát stejní hráči, kteří nastoupí proti Americe. Pak nás čeká ještě dost tréninků, které o sestavě definitivně rozhodnou.

Zápas proti USA je stále ještě přípravou na ostrý zápas proti Nizozemsku. Vidíte ve hře těchto týmů nějaké společné prvky?
Když budu vycházet z mistrovství světa, tak těch podobných věcí jste mohli vidět hodně. Holanďani hráli v trošku jiném rozestavení, ale Amerika má také rychlou přechodovou fázi. V tom zakládání útoku je to podobné.

Autor:


Témata: Pavel Vrba
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze