Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čekám atmosféru jako v roce 2004, vzpomněl Vrba na titul s Ostravou

Pavel Vrba už ladí tým směrem k mistrovství Evropy 2016. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2015
Když ostravští fotbalisté získali v roce 2004 svůj zatím poslední ligový titul, byl Pavel Vrba asistentem trenéra. Po více než jedenácti letech se do města vrací jako kouč české reprezentace, kterou v pátek večer čeká na vítkovickém stadionu přípravný zápas proti Srbsku.

V Ostravě jste prožil krásné roky. Jak prožíváte návrat? A jakou čekáte atmosféru?
Očekávám atmosféru, jakou jsem v Baníku Ostrava zažil v roce 2004. Budu rád, když předvedeme fotbal, který bude diváky bavit.

Začíná proti Srbsku naostro boj o závěrečnou nominaci na Euro 2016?
Začíná boj o nominaci, ale také je to zkouška pro spoustu hráčů, kteří můžou o nominaci bojovat.

Ve Vítkovicích působil brankář Tomáš Vaclík. Uvažujete o něm, že mu dáte šanci?
Ano, uvažujeme o tom, protože je tady doma. Popravdě se k této variantě přikláním.

Mistrovství Evropy se blíží. Co od svého týmu očekáváte?
Rádi bychom se prezentovali stejným fotbalem jako v kvalifikační skupině. Ale do mistrovství Evropy nás čeká ještě dlouhá doba. A říkat dneska, jak to bude vypadat, je složité, když ani nevíme, jaký bude los. Ale naším cílem bude hlavně postup ze skupiny.

Srbsko sice nepostoupilo na Euro, ale v kádru má velká jména. Jaký je to podle vás tým?
Srbsko má opravdu velké individuality, které hrají top mužstvech. To, že na Euro nepostoupili, je také dílem věcí, které se děly mimo hřiště. Jsem rád, že nás prověří takové mužstvo, jako je srbská reprezentace.

Už víte, jestli v zápasech proti Srbsku a v úterý v Polsku rozdělíte hráče na zkušenější a méně zkušené, nebo sestavy promícháte?
V hlavě nějakou představu mám, že to bude rozdělené na dvě skupiny. Ale mluvit u našeho týmu, že je někdo zkušenější a někdo méně zkušený, asi nejde. Můžu říct, že nastoupí všichni. Každý takový zápas je pro náš tým strašně důležitý.

Jedním z nováčků je Kamil Vacek. Překvapilo vás, že se takhle zvedl?
Mě hlavně překvapilo, že v patnácti dal košem Baníku Ostrava a šel do Olomouce. Už tehdy nás zajímal, byl to talent. Teď hraje v mužstvu, které má v polské lize úspěchy. Jenom potvrzuje to, co v něm opravdu je. Prokazuje kvalitu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze