Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vrbův návrat do Plzně a pro fandy pivo zdarma. Moc se těším, říká kouč

Kouč české reprezentace Pavel Vrba bedlivě sleduje hru svých svěřenců v kvalifikačním utkání proti Turecku. | foto: AP

11 2014
Fanfáry, prosím! Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba v úterý před obědem převzal šek na tisíce piv. Díky tomu, jak bravurně zvládl kvalifikační dvojzápas v Turecku a Kazachstánu, vyhrál sázku s pivovarem Gambrinus. Každý dospělý fanoušek, který po nedělním utkání s Islandem půjde z plzeňského stadionu a ukáže vstupenku, dostane plechovku piva zdarma.

„Pokud dostanou i Islanďané, tak doufám, že jim to pivo zhořkne,“ uslyšel trenér Vrba vtipnou narážku a pak už mohl komentovat, co ho v nejbližších dnech čeká.

Island ještě v kvalifikaci neztratil ani bod, Česko také. Změní se vaše příprava?
Nepatrně. Tréninky budou víc zaměřené na to, jak hraje Island, jakou má organizaci. Bude hodně nácvikových věcí, abychom se pak dokázali dostat přes jejich dva bloky, které jsou velice důsledné a důrazné. Tomu se budeme věnovat. Zároveň hráčům ukážeme, jak si Island poradil s Holandskem, jak s Tureckem a jak s Lotyšskem.

Taky musíte vyřešit dvě citelné ztráty. Bolavá kolena nepustila na sraz sparťana Váchu a plzeňského obránce Limberského.
Je to komplikace, protože oba patřili k platným hráčům. Na druhou stranu tu máme dost hráčů, kteří na svou šanci čekají. Věřím, že to mužstvo zvládne.

Byla to pro vás velká rána, když jste se neblahou novinku v pondělí dozvěděl?
Něco jsem tušil od neděle, ale tehdy jsem věřil, že vyšetření dopadnou lépe. Bohužel se jedná o dlouhodobá zranění.

Navíc na citlivých postech.
Ano, pokud vám odejde defenzivní záložník a levý obránce, je to zásah do defenzivy. Musíme najít nejlepší řešení, jak sestavu udělat bez nich. V tréninku dostane možnost víc hráčů a uvidíme, komu to půjde nejlíp.

Hodně vás při rozhodování ovlivní, až hráče vidíte v tréninku?
Samozřejmě, tréninky ukážou hodně. Uvidíme, jak se hráči budou jevit, ten nejlepší pak v neděli nastoupí.

11.listopadu 2014 v 11:49, příspěvek archivován: 11.listopadu 2014 v 14:35

O trenera @fotbalova_repre Pavla Vrbu byl mezi novinari docela zajem :) pic.twitter.com/JFxmFyvl6B

Ještě před tím máte v Plzni otevřený trénink. Těšíte se na sobotu?
Těším a doufám, že přijde hodně lidí. Je to zvláštnost, že jsme poslední trénink otevřeli, ale chtěli jsme vyjít vstříc fanouškům. V Plzni se kvalifikační utkání hraje teprve podruhé, tak srdečně zvu všechny diváky, ať se na nás přijdou podívat. Věřím, že se tribuna zaplní.

Velkým tématem bude i váš trenérský návrat do Plzně.
I na to se moc těším. Jsem rád, že stadion v Plzni splňuje veškeré parametry. Před pěti lety by se tam kvalifikace hrát nemohla. Plzeňští fanoušci patří k nejlepším v lize a kromě dýmovnic jsou skvělí.

Hráčům obvykle vyhovuje, když nastupují na stadionech, kde znají každý drn. Jak to mají trenéři? Vidíte v tom nějakou výhodu?
Ještě ani nevím, kam nás pošlou. Jestli půjdeme do kabiny hostů nebo domácích. Ale jinak musím říct, že pro mě je stadion v Plzni domovský, spoustu lidí tam znám a atmosféra bude určitě úžasná.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze