Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský kouč Vrba: Obvykle takhle nehrajeme, ale byla to taktika

POCHVALA PRO SOUPEŘE. Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba měl pro Željezničar Sarajevo pochvalná slova. | foto: Petr EretČTK

23 2013
Sarajevo (Od našeho zpravodaje) - Trenér Pavel Vrba se zadíval do černého nebe, dlaněmi si pročísnul vlasy a vešel na hřiště. Na hřiště, které fotbalistům Plzně přineslo 3. předkolo Ligy mistrů. Pak vybídl hráče, ať jdou poděkovat hrstce fanoušků, která do Sarajeva dorazila, a sám se na tartanovou dráhu vydal s nimi.

"Cítím se velice dobře, protože jsme uhráli výsledek, který nás posouvá dál," říkal po výhře 2:1 nad Željezničarem Sarajevo. "Musím uznat, že to bylo těžké, protože soupeř hrál velice dobře. Dneska vyhrál šťastnější."

Jak moc velké to pro vás byly nervy? Od dvacáté minuty jste hráli v oslabení.
Samozřejmě to byl velký problém. Zvlášť v takové atmosféře a proti tak nažhavenému soupeři. Naštěstí jsme v oslabení dali jeden gól, což myslím, že rozhodlo.

Na rozdíl od vyloučení byl začátek ideální, ne? První střela a hned gól.
To nám hrozně pomohlo, protože pak musel Željezničar vstřelit dva góly. Ale budu se opakovat: soupeř byl mnohem důraznější a kvalitnější než v Plzni. Musím svým hráčům poděkovat za disciplínu a bojovnost.

Co jste hráčům zdůraznil o poločase, před kterým jste inkasovali?
Aby se dobře vraceli za balon a hráli ze zabezpečené obrany. A hlavně aby neztráceli míče při útočné fázi.

A jak vám bylo v posledních deseti minutách. Byli jste pod tlakem, do toho ďábelská atmosféra na Olympijském stadionu...
Nejhůř mi bylo v pětaosmdesáté minutě, to jsme při šanci soupeře měli štěstí. To byla nejhorší chvíle. Kdyby padl gól, konec by se asi proměnil ve velké drama.

Ale jinak s obranou musíte být na výsost spokojený, že?
Hráli jsme ve velké hloubce, ve které obvykle nehráváme. Naštěstí jsme měli před bránou dostatek hráčů, takže jsme všem nebezpečným situacím odolali. To nebyla zbabělost, ale taktika.

Příště jedete do Estonska, to vypadá docela nadějně. Cesta do Evropy se otevírá. Souhlasíte?
Musíme si nejprve zjistit informace o soupeři a pak se tím budeme zabývat. I vy jste se teď přesvědčili, že některá mužstva možná nemají tak slavné jméno, ale dokážou hrát velmi dobře. V kvalifikaci o Ligu mistrů nenajdete slabší soupeře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze