Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdybychom nepostoupili, musíme roztrhat trenérské průkazy, řekl Vrba

Plzeňský trenér Pavel Vrba | foto: Reuters

30 2013
Tallin (Od našeho zpravodaje) - Bylo to vůbec poprvé, kdy se trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba v Estonsku usmál před novináři. "Ne, já to vážně nechci zakřiknout," říkal a užíval si triumf 4:0 v prvním duelu s Nomme Kalju ve 3. předkole Ligy mistrů.

Už je hotovo?
Samozřejmě není, protože nás čeká ještě devadesát minut odvety, ale udělali jsme veliký krok. No, nedokážu si představit, že to prohospodaříme. Pokud ano, tak bychom museli roztrhat nejen trenérské průkazy, ale i hráčské. Výsledek 4:0 je pro nás velice... Nechci říct nadějný, to je snad málo výstižné.

Povídejte.
Nechci to zakřiknout, ale je fakt, že by se muselo stát něco mimořádného, abychom nešli dál.

Tušil jste před zápasem, že mezi oběma týmy bude tak propastný rozdíl?
Viděl jsem jejich předchozí zápasy s Helsinkami, ve kterých byli horší. Věděli jsme, že mají silné standardní situace, ale na druhou zase standardky brání trochu zvláštně a my je za to potrestali všemi čtyřmi góly. To rozhodlo.

Fotogalerie

Do vedení jste se dostali hned ve druhé minutě.
Trochu mi to připomnělo páteční zápas v Příbrami. Dáte gól a myslíte si, že se nemůže nic stát. Příbram nás za to potrestala, Kalju takovou sílu nemělo. Ale připadá mi, že nám rychlý gól spíš ubližuje, než pomáhá. Někteří hráči trošku ztrácejí koncentraci. Opakuje se to, což je špatně. Naštěstí jsme ve druhém poločase výrazně zlepšili hru a byli jsme přesnější.

Takže váš uragán v kabině spustil uragán na hřišti?
Přiznávám, že jsem hráče po prvním poločase nechválil, že vedeme 1:0. Vadilo mi zpomalení, pasivita u některých hráčů, spousta ztracených míčů v útočné fázi. Nevím, jestli se hráči báli o nohy. Pokud chceme postoupit do základní skupiny, tak se musíme obětovat. To mi v prvním poločase chybělo. Pak už jsme byli mnohem disciplinovanější a měli zápas pod kontrolou.

První a druhý gól byly jako přes kopírák - po standardní situaci dorážel Marián Čišovský. To asi není náhoda, že?
Nic není náhoda. Jsou věci, které nacvičujeme a pilujeme. Pak je otázka, jestli k tomu máme i štěstí. A to jsme měli.

Byť to v první půli bylo opatrné, předvedli jste vyspělý výkon?
Už jsem to říkal po Sarajevu, že v pohárech se hraje jinak než v lize. Nehraje se ani tak na výsledek, ale o postup. Přesně tak jsme hráli v Tallinnu.

Už máte vybraného soupeře pro čtvrté předkolo?
Zaprvé jsme ještě nepostoupili a zadruhé ani neznám případné soupeře. Tak daleko se zkrátka nedívám. Ale příští středu v deset večer vám to řeknu. Tedy alespoň myslím.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze