Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Měl jsem být vůči novinářům otevřenější, uznal odcházející kouč Bílek

11 2013
Trvalo to vlastně celou dobu, co trenér Michal Bílek vedl fotbalovou reprezentaci. Veřejnost ho nikdy nepřijala a na stadionech zněl pokřik "Bílek ven!". Odcházející kouč teď přiznal: "Od začátku jsem měl být otevřenější vůči novinářům."

"To, co si lidé přečtou v novinách, tak často berou za svůj názor. Jenomže mezi mnou a novináři to byl na začátku trochu boj. Proto jsem byl občas vnímán jako fotbalový nepřítel číslo jedna," pokračoval Bílek. "V poslední době jsem se snažil být otevřenější a snažil jsem se vysvětlovat své kroky. Takhle to mělo být od začátku a jsem si téhle chyby vědom."

Osmačtyřicetiletý trenér rezignoval po úterní porážce 1:2 v Itálii. Splnil tím slib, že odstoupí, pokud národní tým přijde o šanci na postup na mistrovství světa 2014.

Reprezentace tak bude hledat nového trenéra. Ve zbylých dvou zápasech kvalifikace (proti Maltě a Bulharsku) povede tým některý z členů současného realizačního týmu. Nejspíš Josef Pešice, anebo Tomáš Galásek, dosavadní asistenti.

Stálého kouče by národní mužstvo mělo mít nejpozději od jarní části ročníku. Hlavním kandidátem je Pavel Vrba, jenž ovšem má platnou smlouvu ve Viktorii Plzeň.

"Ať se trenérem stane kdokoliv, tak bych mu poradil, aby byl vůči novinářům otevřenější než já na začátku. Když to neudělá, tak to bude mít hodně těžké. A taky musí za každé situace zůstat v klidu," dodal Bílek. "Většina fotbalového národa je asi ráda, že končím. Ale obávám se, že v těžké pozici bude kdokoliv."

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze