Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský kouč Krejčí: Dokud máme šanci na postup, budeme se o ni rvát

BUDOU BOJOVAT. Plzeňský trenér Karel Krejčí slíbil, že jeho tým bude bojovat o postup, dokud bude mít šanci. | foto: Petr Šedivý, MAFRA

4 2015
Plzeňské fotbalisty čeká druhý klíčový zápas v pěti dnech. Ten první - v neděli proti Spartě - zvládli. Ve čtvrtek večer budou proti Rapidu Vídeň bojovat o udržení šance na postup ze základní skupiny Evropské ligy. „Výhra nad Spartou pro nás byla povzbuzením,“ řekl trenér Karel Krejčí.

Do konce skupiny vás čekají ještě tři zápasy, ale už nesmíte klopýtat. Berete utkání proti Rapidu Vídeň jako jeden z „finálových“?
Nemáme to ve svých rukou - abychom vykřesali naději, potřebujeme proti Rapidu vyhrát. Kdyby se nám to povedlo, tak procenta na náš postup trošku vzrostou. Věřím, že jsme se ponaučili z porážky ve Vídni a předvedeme kvalitnější výkon.

Myslíte, že k postupu vedou už jen samá vítězství?
Nejdřív musíme zvládnout zápas proti Rapidu a potom proti Minsku. Když oba vyhrajeme, což je v našich silách, tak bude šance v posledním utkání proti Villarrealu bojovat o postup. Dokud tu šanci máme, tak se o ni budeme rvát.

Povzbudilo vás nedělní vítězství nad Spartou?
Já bych se spíš vrátil do toho týdnu před zápasem se Spartou. Po dvou porážkách byl tvrdší než obvykle a týmu to prospělo. Ale výhra nad Spartou samozřejmě pomohla.

Byl to dobrý výkon, že?
Přístup hráčů byl lepší než v předchozích zápasech. Některé věci jsme si vyříkali, i když to pro někoho byly nepříjemné rozhovory. Každopádně na zápas se Spartou se v Plzni jen tak nezapomene. Hrát padesát minut v deseti a ještě vyhrát, to je povzbuzení do dalších zápasů.

Kapitán Václav Procházka dostal v poslední době dvě červené karty, ale ve čtvrtek nastoupit může. Máte jasno, kdo bude ve středu obrany?
Pořád o tom přemýšlím. Nechám si to ještě jednu noc projít hlavou, vyspím se na to. Navíc se to nejdřív dozvědí hráči v kabině. Jinak se o sestavě z taktických důvodů bavit nebudu.

Potrestal jste Procházku za ta vyloučení?
Vašek si uvědomuje, že přestřelil. Trest je namístě. Jaký ten trest byl? To si nechám pro sebe. Jsou věci, které mají zůstat uvnitř klubu. Vašek je dostatečně zkušený na to, aby se ponaučil a v dalších zápasech se to neopakovalo.

V čem je největší síla vídeňského týmu?
Je dobře organizovaný v defenzivě, ze které vychází. A směrem dopředu má zajímavé, rychlé fotbalisty. Jestli chceme uspět, tak ofenzivní hráči nesměji dostat tolik prostoru jako v prvním zápase ve Vídni.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze