Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nálada v kabině se zlepšila, kluci ožili, říká plzeňský trenér Krejčí

ÚSPĚŠNÝ ZAČÁTEK. Plzeňští fotbalisté vyhráli pod trenérem Karlem Krejčím všechny čtyři zápasy. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

16 2015
Misi u plzeňských fotbalistů zahájil skvostně. Úřadující český mistr vyhrál pod trenérem Karlem Krejčím všechny čtyři dosavadní zápasy, ve kterých navíc neinkasoval. Nový kouč doufá, že série bude pokračovat i ve čtvrtek v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy proti Dinamu Minsk.

Zlepšila se po těch vydařených zápasech nálada v týmu?
Máme za sebou čtyři vítězné zápasy, nálada v kabině se vylepšila. Vzestupnou tendenci mají navíc i výkony, nejen výsledky. Za to jsme moc rádi. Věřím, že se dobře připravíme také na zápas proti Minsku.

Samé výhry

Plzeň pod trenérem Karlem Krejčím

Plzeň - Vojvodina 3:0
Plzeň - Olomouc 2:0
Vojvodina - Plzeň 0:2
Příbram - Plzeň 0:4

Co se změnilo?
Těžko se to popisuje. Na Plzeň jsem předtím jezdil a viděl jsem spoustu zápasů. Už jsem říkal dřív, že tým je stavěný na útočný fotbal, což mi v některých utkáních chybělo. Hlavně u krajních hráčů. Všichni víme, jak kvalitní kádr tady je. Útočný způsob hry klukům sedí a oni v těch posledních zápasech ožili.

Lepší start jste si ani nemohl přát. Je to vysněný začátek angažmá?
Nejde ani tak o mě, i když jsem samozřejmě rád, že se ty čtyři zápasy povedly výsledkově i herně. Jsem šťastný za všechny lidi v Plzni, protože fotbal se tady dělá na vysoké úrovni. Snad to bude na téhle vlně pokračovat, i když každý další zápas bude těžký. Budeme se snažit připravit na každého soupeře.

Hodně jste zlepšili defenzivu.
Snažím se působit na kluky tak, aby hráli útočně. Pak je to pro soupeře těžší, protože ho nutíme do hlubokého obranného bloku. Po zisku míče je pro něj složitější, aby se dostal k naší bráně. No a v některých momentech jsme měli i sportovní štěstí. Když už měl soupeř šanci, tak ji buď chytil brankář Matúš Kozáčik, nebo šla střela vedle. Každopádně to, že nedostáváme góly, je důsledek naší zlepšené útočné fáze.

PRVNÍ KROK ZVLÁDLI. Trenéři Karel Krejčí (v popředí) a Pavel Horváth dovedli...
ÚSPĚŠNÁ PREMIÉRA. Karel Krejčí jako hlavní trenér (vpravo) a jeho asistent...
Karel Krejčí jako kouč fotbalové Plzně

Útočník Michal Ďuriš dal v posledních třech zápasech čtyři góly. Co na jeho formu říkáte?
V minulosti, když jsem tady byl ještě s Pavlem Vrbou, tak jsme ho stavěli na jiných pozicích. Ukazuje, že post hrotového útočníka je mu vlastní a předvádí lepší výkony. Snad bude pokračovat v těchto výkonech a hlavně bude dávat góly. Je to o tom, aby v šancích zachoval ještě větší klid, pak bude gólů dávat ještě víc.

Ve čtvrtek večer vás čeká první zápas ve skupině Evropské ligy. Jak důležité je začít vítězně?
Vstup do skupiny je důležitý, ale pak nás bude čekat ještě pět zápasů. Budeme doma, takže se samozřejmě budeme snažit vyhrát. Ale pozor, soupeř má kvalitu - přešel přes Curych, Salcburk, nedávno porazil BATE Borisov... To jsou dobré výsledky proti výborným soupeřům. Rozhodně nás nečeká lehký zápas.

Přemýšlíte, jestli po událostech posledních dnů postavit Davida Limberského?
O sestavě bych se bavit nechtěl. David v neděli v Příbrami odehrál dobrý zápas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze