Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cíl splněn, teď se snad trochu vyspím, ulevilo se trenéru Krejčímu

STOPROCENTNÍ BILANCE. Trenér plzeňských fotbalistů Karel Krejčí má zatím 100% bilanci - tři zápasy, tři výhry, nula inkasovaných gólů. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

28 2015
Novi Sad (Od našeho zpravodaje) - Splnil úkol, který při nástupu dostal. Nový trenér plzeňských fotbalistů Karel Krejčí slaví postup do základní skupiny Evropské ligy. „Jsem tady zhruba deset dnů, během kterých jsem se moc nevyspal. Jsem rád, že jsme splnili cíl. Teď dostaneme klid na další práci,“ radoval se po výhře 2:0 nad Vojvodinou Novi Sad.

Bude se vám teď spát líp?
Dokud to nebylo hotové, tak měl člověk různé myšlenky. Teď, když jsme se do Evropy dostali, se mi ulevilo. Když jsem dostal nabídku od Plzně, narychlo jsem sháněl zápasy Vojvodiny, takže jsem strávil spoustu času u videa a toho spánku moc nebylo. Doufám, že teď se trošku vyspím.

Co se vám bezprostředně po závěrečném hvizdu honilo hlavou?
Byla to úleva. V předešlých dnech jsem cítil obrovskou zodpovědnost. Nešlo o mě, ale o celý klub, fanoušky a hráče. Bezprostředně po zápase jsem šťastný. Jsem rád, že Plzeň je zpátky v evropských pohárech.

Přitom začátek zápasu nebyl podle představ, že?
Vojvodina má kvalitu. Má hráče, kteří jsou silní jeden na jednoho i v kombinaci. Ve dvou nebo třech momentech jsme měli štěstí, že to nedohráli. Navíc trefili tyčku. V těch chvílích fanoušci vytvořili výbornou atmosféru, která mě nadchla. Kdyby šli domácí do vedení, tak jsme to měli těžší, ale tou naší šťastnou brankou se to trošku zklidnilo. Dokonce jsem mohl klukům předat i nějaké pokyny. Do dvacáté minuty jsem tam byl zbytečný, protože v té atmosféře kluci nic neslyšeli.

Pomohly zkušenosti z evropských pohárů?
Pro hráče je strašně důležité v Evropě hrát. Je to důležité i pro reprezentaci. Sparta a Plzeň mají silné kádry a v české lize jim stačí i průměrné výkony na vítězství. Proto je dobrou zprávou, že v Evropě budou letos hrát tři české týmy.

Dostanete pochvalu od Pavla Vrby, kterému jste v Plzni i reprezentaci dělal asistenta?
Asi nějaká esemeska přijde. Samozřejmě to sleduje, protože v Plzni zažil krásné roky. Musím říct, že se mi trošku ulevilo, protože teď pojedu na sraz reprezentace s lepší náladou.

Ano, poprvé nastane souběh, kdy odjedete od Plzně k reprezentaci. V národním týmu jste zůstal jako asistent. Jak to bude v Plzni bez vás vypadat?
Připravil jsem plán na čtrnáct dnů. S kolegy z realizačního týmu si sedneme, naplánujeme to a samozřejmě budeme ve spojení. Nevidím v tom problém.

Mimochodem, jak to vypadá s Romanem Hubníkem, který musel střídat?
Má něco se stehenním svalem. Ale víc zatím nevím. Lékařský tým Romana určitě zaléčí, aby byl v pořádku.

V posledních dnech se také spekulovalo o budoucnosti Václava Procházky. Jak to s ním vypadá?
Co jsem se bavil s vedením, tak žádná konkrétní nabídka na Vencu nepřišla. Zůstává v Plzni a já jsem rád, protože je to klubová ikona.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze