Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský kouč Krejčí mokl a šedivěl: Vítězství se nerodilo lehce

17 2015
I když pršelo, tak trenér plzeňských fotbalistů Karel Krejčí prožíval zápas Evropské ligy proti Dinamu Minsk u postranní čáry. „Máme dobré obleky, sako uschne a košile je skoro suchá. Déšť nebyl tak vydatný, ale pomohl nám k vítězství, což je důležité,“ usmál se po výhře 2:0.

Jak jste k výhře došli?
Vítězství se nerodilo lehce. Soupeř nastoupil v jiném rozestavení než v předchozích zápasech a my jsme se těžko prosazovali ve zhuštěném prostoru uprostřed hřiště. Naštěstí jsme si pomohli standardkou, ze které jsme dali první gól. Ve druhém poločase už to bylo lepší, drželi jsme míč a soupeře jsme unavili.

Navíc se vám povedlo střídání.
Ano, Milan Petržela přidal krátce po příchodu na hřiště druhou branku. Tím definitivně rozhodl. Jsme spokojeni a rádi. Vstup do Evropské ligy se nám povedl.

Co jste na to Petrželovo sólo přes tři protihráče říkal?
To jsou situace, kvůli kterým lidi chodí na fotbal. Nabádám útočné hráče, aby si takové věci dovolili, obzvlášť v pokutovém území soupeře. Milan kvalitu má, aby se prosazoval v situacích jeden na jednoho. Snad ho to povzbudí do dalších zápasů.

Je široká lavička vaší velkou výhodou?
Výhoda to pro mě samozřejmě je. Navíc máme ještě dlouhodobě zraněné opory, ale i tak na lavičce sedí hráči, kteří jsou schopní utkání ovlivnit. Jsem rád, že je tady silný kádr a jakýmkoliv střídáním mužstvo na hřišti neoslabíme. Naopak si střídáním pomůžeme, abychom zápas dotáhli do vítězného konce.

Plzeň pod vaším vedením ještě nedostala gól - už pět zápasů. Čím to?
Tyhle otázky dostávám čím dál častěji a už se skoro bojím odpovídat, abych něco nepřivolal. Přičítám to tomu, že jsme se zlepšili směrem do útočné fáze. Hlavně krajní hráči jsou ve vyšším postavení, takže soupeře nutíme do hlubšího bloku. Pokud neuděláme chybu pri rozehrávce nebo hrubku ve středu hřiště, tak je to dobré. Jsme rádi, že tu nulu držíme.

Fotogalerie

Ale Jan Baránek pár chyb v rozehrávce udělal.
Souhlasím, z jeho rozehrávek kolikrát šedivím. Už o víkendu v Příbrami takový moment měl, teď asi další dva. Obě utkání sestříhám a Honzovi některé chyby vytknu. Na druhou stranu ho budu tlačit k tomu, aby se nebál hrát fotbal, vyvést balon... Skočil do základní sestavy a jeho výkony se budou zlepšovat. Navíc má štěstí, že z jeho chyb nedostáváme góly. Myslím, že postupně se stane oporou.

Ve druhém zápase skupiny prohrál Villarreal na hřišti Rapidu Vídeň. Co na tento výsledek říkáte?
Moc mě to nepřekvapilo. Rakouský fotbal šel nahoru. Výsledek ukazuje sílu Rapidu, se kterým to nebude mít nikdo lehké. K rakouskému fotbalu mám respekt. Individuality mají v reprezentaci i na klubové úrovni.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze