Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký kouč: Stalo se nám to nejhorší, co se může ve fotbale stát

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský, ilustrační snímek | foto: ČTK

23 2015
Naštvání se v něm mísilo se smutkem. Trenér libereckých fotbalistů Jindřich Trpišovský těžce vydýchával domácí remízu 1:1 v Evropské lize s Groningenem. „Stalo se nám asi to nejhorší, co se ve fotbale může stát. Dostali jsme gól v poslední vteřině z penalty, takže jsem samozřejmě naštvaný," řekl.

A pokračoval: „Víc naštvaný jsem ale na situaci předtím, kdy jsme mohli dát na 2:0 a bylo by po zápase. Bohužel nám to nebylo přáno.“

Neproměňování šancí vás nepostihlo poprvé. Čím si to vysvětlujete?
Někdy dáte gól z jedné střely na bránu, jak se nám to podařilo v Marseille, jindy to tak dobře nejde. Proti Groningenu jsme gól nakonec dali. Problém byl jinde.

Kde?
Že jsme nastavení odehráli moc hekticky a neudrželi jsme v něm vůbec balon. Hráli jsme proti deseti a místo abychom závěr dohráli nějak rozumně, dopustili jsme se několika zbytečných ztrát. Nakonec jsme nechali soupeře odcentrovat na pravé straně a skončilo to penaltou. Je to zklamání.

Jak jste ten penaltový zákrok viděl?
Já nic moc neviděl, ale po utkání jsem se bavil s asistenty, kteří to viděli v televizi, a ti říkali, že se jednalo o faul na Bartošáka a z naší strany tam žádný faul nebyl. Jak říkám, dostat gól v 96. minutě velice mrzí, navíc se původně měly nastavovat jen čtyři minuty. Ale to už bohužel nevrátíme, musíme se s tím smířit. Kdybychom zvýšili na 2:0, všechno by bylo jinak.

Fotogalerie

Jak moc vás tahle ztráta mrzí s ohledem na vývoj ve skupině?
Mrzí to obrovsky, protože chyběla jedna vteřina k tomu, aby to dopadlo tak, jak jsme si malovali. Přáli jsme si, aby Braga zdolala doma Marseille a my zvládli zápas s Groningenem. Potvrdilo se to, co jsem říkal na začátku: že Braga bude nejsilnější tým skupiny. Nás může jen mrzet, že jsme teď neodskočili o víc bodů. Na druhou stranu je v tuhle chvíli za námi půlka zápasů ve skupině a my jsme na postupovém místě. Teď je v nás obrovský smutek, ale jsme v tabulce před Marseille, což by na začátku čekal jen málokdo. Ale samozřejmě si uvědomujeme, že jedeme dvakrát ven - do Groningenu a do Bragy a pak končíme doma s Marseille. Porazili jsme Marseille ve Francii, může se stát všechno.Najdete na iDNES.czmobilní verze