Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejsem smutný, ne opravdu nejsem, řekl Simeone a ocenil svůj tým

Trenér Diego Simeone z Atlétika Madrid během finále Ligy mistrů | foto: AP

25 2014
Lisabon (Od našeho zpravodaje) - Když přišel do tiskového sálu, uslyšel dlouhý a uznalý potlesk. I novináři před ním smekli. Trenér Diego Simeone málem opentlil úžasnou sezonu fotbalistů Atlétika Madrid triumfem v Lize mistrů.

"Mohli jsme mít všechno a nemáme nic. Někdy fotbal dokáže být krutý. Ale nejsem smutný, ne opravdu nejsem. Cítím jen hořkost z toho, že jsme finále nedotáhli. Jinak jsem na svůj tým hrdý," řekl Simeone, když potlesk dozněl.

Když si uvědomíte, že jste byli dvě minuty od triumfu nad Realem, vážně ve vás nepřevládne smutek?
Když si prohlédnete celý zápas, musíte uznat, že Real byl ve druhém poločase lepší. Zatlačil nás a my se těžko dostávali do útoku. Když v posledních vteřinách vyrovnal, byla to pro nás těžká rána. Víte, ve fotbale jsou nejdůležitější výhry, ale dneska musíme být pyšní i po porážce. Nemáme se za co stydět. To jsem řekl i hráčům, kteří byli uplakaní. Hlavu vzhůru, pánové, od teď myslíme na další sezonu.

Během jediného týdne jste mohli získat dvě trofeje. Španělskou ligu jste vyhráli, v Lize mistrů scházelo pár vteřin. Tušil jste loni v létě, že tak zazáříte?
Když jdete do boje, vždycky chcete být co nejlepší. Já svému týmu věřil a za celou sezonu bych mu dal hodnocení devět a půl. K dokonalé desítce nám chybělo málo.

Však váš fanoušci náležitě ocenili.
Byli úžasní. Poznali, že jsme na hřišti nechali všechno. Teď se vracejí do Madridu a já bych jim chtěl vzkázat: Nebuďte smutní, byla to fantastická sezona.

Nevyčítáte si, že jste do finále poslal nedoléčeného útočníka Diega Costu a pak ho musel v deváté minutě střídat?
Udělal jsem chybu a beru to na sebe. Diego nebyl připravený, i když si myslel, že ano.

Sám si řekl o střídání?
Podívali jsme se na sebe a oba jsme věděli, co bude následovat.

Fotogalerie

V posledních vteřinách prodloužení jste rozzuřeně vběhl do hřiště za stoperem Varanem z Realu a rozhodčí vás pak vykázal z lavičky. Co se stalo?
Byl jsem naštvaný, protože Varane provokoval. On má před sebou skvělou budoucnost, ale takhle ošklivě se chovat nesmí. Snad se poučí.

V prodloužení nakonec Atlético dostalo tři góly. Není porážka 1:4 až příliš krutá?
Porážka je porážka, na výsledku nezáleží. Dostali jsme životní lekci.

Takže teď vypnete a odjedete na dovolenou?
Ještě mám práci. Jako každé pondělí se i tentokrát sejdu s vedením klubu a začneme se připravovat na další sezonu. Kdo přijde? Kdo odejde? Jak se můžeme zlepšit? Odpočinu si až pak.

Vítězství Realu pojistil v poslední minutě prodloužení Cristiano Ronaldo z penalty. Jaké odehrál finále?
Pracoval, přitom byl ještě před pár dny zraněný. Měl problémy a my nevěděli, jestli bude hrát. Zasloužil si vyhrát stejně jako my ostatní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze