Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalový svaz se distancuje od akce, kterou okresům financuje Kubíček

Tisková konference výkonného výboru ČMFS. Generální sekretář ČMFS Rudolf Řepka (vlevo) a předseda ČMFS Pavel Mokrý. | foto: Zavoral LiborČTK

16 2009
Shromáždění zástupců devětačtyřiceti okresních fotbalových svazů v sobotu 31. ledna v Průhonicích je čistě soukromou iniciativou svazového místopředsedy Jiřího Kubíčka. Tolik říká páteční prohlášení výkonného výboru ČMFS.

Kubíček oponuje, že nejde o soukromou záležitost, ale o iniciativu fotbalových okresů.

"Já ji pouze ze soukromých prostředků financuju, jinak jde o naplnění zájmu okresů," poznamenal Kubíček na tiskové konferenci po jednání výkonného výboru.

Kubíček toto setkání podpořil, protože svaz odmítl svolat nevolební řádnou valnou hromadu, která se má podle Kubíčka konat jednou za dva roky. A poslední nevolební valná hromada byla 3. února 2007.

Dále čtěte - Kubíček s valnou hromadou neuspěl, tak svolal shromáždění

Každopádně svazové vedení se od akce v Průhonicích distancuje.

Otázkou je, jaká bude v Průhonicích účast, protože oficiální aktiv představitelů krajských a okresních svazů, proběhne den předtím - tedy v pátek 30. ledna - v Nymburce.

Před zástupce médií tentokrát zasedlo sedm členů fotbalové exekutivy.

"To aby někdo nemohl interpretovat věci z našeho jednání po svém a nepřítomní členové nemohli reagovat," uvedl svazový tiskový mluvčí Václav Tichý.

Přítomni tedy byli předseda svazu Pavel Mokrý, místopředsedové Jiří Kubíček a Jaroslav Vacek, dále členové výkonného výboru František Hrdlička, Jaroslav Starka, Dalibor Kučera a Václav Chvála.

Generální sekretář fotbalového svazu Rudolf Řepka poté informoval, že Evropská fotbalová unie poskytne českému fotbalu grant na výstavbu víceúčelového objektu, který bude zároveň fungovat jako svazové mládežnické centrum.

"Na toto zařízení od UEFA dostaneme dva a půl milionu eur a čtyři sta tisíc švýcarských franků," konkretizoval Řepka. S tímto objektem se počítá v těsném strahovského svazového sídla.

Předseda fotbalového svazu Mokrý uvedl, že společně s místopředsedou Vackem se v minulých dnech setkali s bývalým koučem českého národního mužstva Karlem Brücknerem.

"Trenér Brückner českému svazu přislíbil, že v budoucnu s ním určitou formou bude spolupracovat," doplnil Vacek.

Přátelský zápas s Marokem v Rabatu má 11. února výkop v 19.30 místního času, jde o reciproční duel, takže odveta by se měla v Česku 11. srpna 2010.

Dějištěm letošního přátelského utkání Česko - Malta bude 5. června Jablonec, další přátelský zápas s Belgií se hraje 12. srpna v Teplicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze