Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalový svaz platí pokutu za fanoušky

11 2003
Praha - Nikoli za provokující transparent, ale za nepřístojnosti českých fanoušků 11. října ve Vídni při kvalifikačním duelu Rakousko - Česko (2:3) zaplatí fotbalový svaz pokutu ve výši pěti tisíc švýcarských franků. Rozhodla o tom disciplinární komise Evropské fotbalové unie (UEFA). V českém diváckém sektoru rozvinutý transparent "Rakouský fotbal NE, Temelín ANO" tedy prošel.

Svazový generální sekretář Petr Fousek sdělil, jak evropská fotbalová disciplinárka finanční postih zdůvodnila: "Pokuta byla udělena za bengálské ohně v českém sektoru a za několikaminutovou strkanici u jednoho z východů, kterou způsobili podnapilí fanoušci z Čech."

Fousek dále informoval o jarním programu české reprezentace. "Národní tým má už téměř jasno o prvních třech přípravných zápasech," řekl. "První zápas sehraje 18. února v Itálii, ve druhém se představí 31. března na půdě Irska a v dubnu by se v Česku měli ukázat Japonci."

S Irským fotbalovým svazem sice ještě nebyla podepsána dohoda, ale mělo by se tak stát do konce roku.

"V květnu národní mužstvo žádný přípravný zápas hrát nebude, uskuteční se pouze soustředění," dodal Fousek. Dva soupeři pro závěrečnou přípravu před mistrovstvím Evropy, které proběhne od 12. června do 4. července, ještě určeni nebyli.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze